Igauņi pelna vairāk, bet šeit algas vēl cels 4

Visaugstākās algas joprojām saņem Igaunijas iedzīvotāji, kam seko Latvijas un pēc tam Lietuvas strādājošie, liecina Baltijas valstu statistikas biroju dati.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Latvijā un Lietuvā vislielākās algas saņem finanšu un apdrošināšanas sektorā strādājošie – attiecīgi 1989 un 1543 eiro vidējo bruto mēnešalgu otrajā ceturksnī, bet Igaunijā vislielākās algas ir informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektorā strādājošajiem – 2135 eiro. Latvijā šajā jomā strādājošie otrajā ceturksnī saņēma 1446 eiro mēnesī, bet Lietuvā – 1456 eiro. Igaunijā finanšu sektorā nodarbinātie otrajā ceturksnī vidēji saņēma 2052 eiro. Starp labāk pelnošajiem visās Baltijas valstīs ir arī tie, kuri strādā enerģētikas, valsts pārvaldes un aizsardzības, profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu, kā arī ieguves rūpniecības sektoros.

Zemākais atalgojums Baltijā ir izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sektorā. Igaunijā tur strādājošie saņēma 819 eiro bruto vidējo mēnešalgu, Latvijā – 638 eiro, bet Lietuvā – 566 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas darba devēju prognozes liecina, ka 2018. gadā lielais vairākums jeb 89% uzņēmumu turpinās palielināt savu darbinieku atalgojumu, secināts konsultāciju kompānijas “Fontes” atalgojuma pētījumā. “Fontes” prognozes liecina, ka konkurence par darbiniekiem arvien pieaugs un darba devējiem būs jādomā, kā noturēt esošos darbiniekus. Daļai uzņēmēju tas nozīmē pārskatīt atalgojuma līmeni.

Ja tas netiks darīts, Latvijas iedzīvotāji darbu meklēs citās valstīs. Kā liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas aptaujas dati, galvenais iemesls, kāpēc cilvēki pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, ir atalgojums, kas Latvijā bijis pārāk zems. Starp iedzīvotājiem, kuri pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, jo Latvijā saņemtais atalgojums bijis pārāk zems, lielāku īpatsvaru veido gados jaunākie (vecumā no 18 līdz 34 gadiem) strādājošie, iedzīvotāji ar vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, kurzemnieki, kā arī lauku iedzīvotāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.