Igauņi brīdina par Krievijas militārajām aktivitātēm 0
Pirms divām nedēļām Igaunijas aizsardzības ministra vietnieks pauda bažas par Krievijas pieaugošo militāro klātbūtni Baltijas jūras apgabalā. Tagad igauņu mediju rīcībā nonācis oficiāls valsts Aizsardzības ministrijas dokuments ar detalizētāku izklāstu par Krievijas militārajām aktivitātēm, raksta Igaunijas laikraksts “Eesti Paevaleht”.
Igaunijas Aizsardzības ministrijas ieskatā galvenos draudus rada Kaļiņingradā izvietotās “Iskander” raķetes un “S-400” pretgaisa aizsardzības iekārtas. Tāpat Igaunijas amatpersonas norāda, ka Ļeņingradas militārajā apgabalā palielināts karavīru skaits – no 16 535 līdz 25 704. Arī netālu no Igaunijas robežas esošajā Vladimirskā izveidota 25. motorizētā strēlnieku vienība. Igaunijas Aizsardzības ministrija vērīgi seko arī jau iepriekš izveidoto vienību darbībai, raksta igauņu laikraksts, minot 76. kājnieku divīziju un 2. īpašo uzdevumu vienību Pleskavā, kā arī 9. artilērijas brigādi Lugā. Tur arī atrodas 26. raķešu brigāde, kuras rīcībā nesen tika nodotas “Iskander-M” raķetes, kuru sniedzamība ir aptuveni 500 kilometri un kuras spēj sasniegt lielu daļu Igaunijas teritorijas. Tāpat esot palielināts Kaļiņingradas 336. jūras kājnieku brigādes skaitliskais sastāvs – iepriekš tajā dienēja 1227 cilvēki, bet tagad 2700.
Igaunijas Aizsardzības ministrijas dokumentā arī apgalvots, ka aizvien regulārākas kļuvušas gan Krievijas izlūkošanas misijas, gan gaisa spēku mācības Baltijas apgabalā.
Šogad virs Baltijas reģiona notikuši vairāki Krievijas iznīcinātāju lidojumi, norāda “Eesti Paevaleht”. Turklāt pēdējo gadu laikā aviodesanta mācību mērķis esot bijušas Igaunija un Latvija. Igaunijas amatpersonas sola šīm Krievijas darbībām pretoties ar aktīvāku izlūkdienestu darbu.
Tikmēr bijušais Igaunijas bruņoto spēku štāba priekšnieks Johaness Kerts sarunā ar Igaunijas raidsabiedrību “ERR” uzsvēris, ka Krievijas militārās aktivitātes Baltijas apgabalā viņu maz uztrauc. “Pagaidām es nespēju iztēloties nekādu militāro konfrontāciju,” sacīja Kerts. “Kā Igaunijas, tā NATO amatpersonas ir pilnībā informētas par šo tematu un mums nevajadzētu izdarīt skaļus un nepamatotus secinājumus.”