Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
Foto: LETA/Edijs Pālens

VIDEO. IeVP priekšniece Spure: Cietums ir sabiedrības spogulis 0

Lai kā mēs to negribētu atzīt, faktiski cietums ir sabiedrības spogulis, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Ieslodzītie nerodas no tukšas vietas, viņi ir apkārt mums, tā ir mūsu sabiedrības daļa,” viņa norādīja.

Jau skolas laikā ir iespējams identificēt dažādus riskus, sacīja Spure.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņasprāt, ne tikai ģimene, bet arī skola ir atbildīga par to, ka šie riski nav apzināti pamanīti vai tam vienkārši nav pietiekami pievērsta uzmanība.

Spure minēja konkrētu piemēru – kādu uz mūžu notiesāto. Viņš izdarījis ļoti smagu noziegumu, kuru Latvijā publiski apspriež joprojām. Iepriekš nebija krimināli sodīts.

“Ja mēs papētītu, kas ar viņu notika, kad viņš bija bērns. Skolā neviens neievēroja, arī pedagogi gāja garām, zinot, ka par viņu skolā ņirgājas citi bērni, viņu atstumj un atgrūž,” sacīja Spure, pieļaujot, ka viņā tas ir radījis atriebības kāri.

Arī šodien skolā nepamanīti paliek gadījumi, kad bērni viens otru apsmej, aizskar, un sekas pēc tam ir nenovēršamas, uzsvēra IeVP priekšniece.

Viņa pastāstīja, ka Latvijā patlaban ir aptuveni 3500 ieslodzīto.

Pēdējo pusgadu šis skaits ir nemainīgs. Arvien vairāk ir tādu cilvēku, kas notiesāti par sevišķi smagiem un smagiem noziegumiem.

55% no ieslodzītajiem atrodas slēgtajos cietumos, kas norāda uz to, ka šīs personas paveikušas patiešām nopietnus noziegumus, atzīmēja Spure.

Tāpat zināms, ka 69% ieslodzīto ārstējas pie psihiatra. Tā ir ietekme sintētisko narkotiku dēļ. Šādus cilvēkus grūti resocializēt, atzina IeVP priekšniece.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.