Foto – LETA

Ieva nāk ar piedošanu, ir stipra un bliež! Ejam pirtī pavasarī 0

Pavasarī ar prieku pirtī nesam iekšā visu zaļo, plaukstošo, ziedošo. Pirmo ziedu pirts reibina ar smaržu, bet spēj dot daudz vairāk – palīdz noticēt saviem sapņiem, vairo piedošanu un mīlestību, atbrīvo no pārmērīgām raizēm, stāsta IVITA PIČUKANE, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

“Pavasara pirtī neiztiek bez jauno un maigo lapiņu aromāta, bez smaržpilniem ziediem. Taču jāņem vērā, ka ziediem netīk liels karstums. To burvību un spēku labāk piedzīvot mērenā siltumā vai ārpus pērtuves,” saka pieredzējusī pirts meistare Ivita Pičukane. Pirtniece stāsta, kāds spēks ir katram pavasara ziedam un kā to labāk izmantot pirtī.

Ja laikā, kad lasi šo rakstu, kāds no skaistajiem ziedētājiem jau paspējis nobirt, zināšanas liec aiz auss un izmanto nākamajā gadā.

Ieva – reibinoša, kārdinoša

CITI ŠOBRĪD LASA

Rūgtena un tomēr saldena, reibinoša un kārdinoša – tāda ir ievas smarža. Tiklīdz ievas ziedķekara galā sāk raisīties pirmais zieds, ir laiks griezt slotas piedošanas rituālam pirtī. Kad ieva izzied, gaist tīkamā smarža, turklāt savairojas vielas, kas rada īpatnējo aromātu, un tās ir viegli indīgas.

“Ar ievu tāpat kā ar piedošanu – nedrīkst pārspīlēt. Ieva ir stipra, tā bliež!” raksturo pirtniece.

Ieva labi smaržo vien mērenā pirts temperatūrā, līdz kādiem 50–60 grādiem, ne vairāk. Ja ziedkopas ilgāk patur karstā pērtuvē, rodas netīkama smarža. Tādēļ brīdī, kad sākas intensīva pēršanās, ziedi jānes laukā. Ieva atkal var ienākt pērtuvē rituāla nobeigumā.

Ievziedus klāj uz lāvas, taču var izmantot vien kā dekorējumu. Ar ziedošiem zariem var rotāt telpas ārpus pērtuves vai salikt guļvietā, kur cilvēks atpūšas pēc pēriena, arī ārā. Guli svaigā gaisā, un ķermeni apņem brīnišķs ziedu aromāts.

Ziedošas ievas slotas saglabāt ziemai var tikai saldētas – tās ietin pārtikas plēvē. Diemžēl aromāts ir ātri gaistošs.

Tomēr visu ar mēru – ievas zieds, lapa un miza satur glikozīdu amigdalīnu, kam šķeļoties atbrīvojas ļoti indīgā zilskābe.

Ja ievas smarža nepatīk, no tās sāp galva, labāk pirtī iztikt bez šiem ziediem. Piedošanu taču iespējams veicināt arī citos veidos. Arī grūtniecēm no ievziedu pirts jāatturas.

Ko spēj dot?

Ievai pa spēkam izbrīvēt vairāk vietas mīlestībai. Pēriens ar ievziedu slotiņu enerģētiski veicina vēlmi piedot, vieglāk rast ceļu uz izlīgumu.

Reklāma
Reklāma

Ievas lapiņas ir ļoti aromātiskas, tām ir spēcīga pretsēnīšu, kā arī pretiekaisuma un ādu attīroša iedarbība. Pavisam jaunās lapiņas ir nedaudz lipīgas, peroties tās nedaudz pielips ādai. Ieva labvēlīgi ietekmē ādu, tā kļūst maiga. Ādu attīra un atveseļo no ievas mizām un pumpuriem gatavots skrubis.

Ja lapas jau nobriedušas, var siet slotas ziemai. Ieva ātri uzņem karstumu un to saglabā. Var izmantot, ja ir kāda ādas, kaulu vai locītavu vaina (bet ne akūtas problēmas gadījumā!). Slotiņu sakarsē, liek uz locītavas vai citas ķermeņa vietas un patur kādu brīdi kā kompresi.

Par citām pavasara slotiņām un to izmantošanu lasi jaunākajā žurnāla “36,6°C” numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.