Ieteikums, kā atpazīt krāpšanu: Ja radinieks šādi parasti nerīkojas, der nolikt klausuli un atzvanīt 17
Mana darba specifika ir tāda, ka man zvana daudz cilvēku, notiek dažādi darījumi, un gadās arī, ka kāds kolēģis lūdz apstiprināt Smart-ID kodu kādiem maksājumiem. Saprotu, tā nedrīkst, bet nu tā tas ir bijis, to TV24 raidījumam “Preses klubs” atzina Artūrs Mednis, sociālo mediju speciālists.
Tiesa gan, jau kādu laiku aktuāls ir brīdinājums par mākslīgā intelekta pārveidotajām balsīm. Mednis atzīst, ka vienā šādā reizē pēc zvana tomēr bijis aizdomīgs, tāpēc uzdevis zvanītājam, kurš viņu labi pazīst, papildjautājumus – “Kā sauc manus kaķus?!”
“Šādas “parolītes” būtu labs variants,” saka speciālists, aicinot pievērst uzmanību faktam, ja WhatsApp vai Messenger atnāk ziņojums, ka kāds draugs pazaudējis telefonu un tāpēc vajagot kodiņu pa draugam vienu nospiest, “tie jau nav kaut kādi kodi, kāds mēģina patiesībā uzlauzt sociālo mediju kontus!”
Ja esi pārliecināts, ka tev zvana tavs radinieks, bet situācija ir neparasta un radinieka rīcība tomēr nav tipiska, tad tur noteikti kāds āķis, “der nolikt klausuli un atzvanīt, jo krāpnieka numurus visbiežāk atpakaļ nevar vairs sazvanīt. Vai vēl – uzzvani pats savam radiniekam uz viņa numuru, lai pārliecinātos par informācijas patiesību!”