Darbs 14
Lai cilvēks varētu pelnīt, nauda ir arī jātērē, jo strādāšana saistīta ar papildu izdevumiem – piemērots apģērbs, transports no un uz darbu, kā arī tēriņi kafijai, tējai un pusdienām. Jauni cilvēki pilsētas kafejnīcās darba dienas vidū ar datoriem un kartona kafijas krūzēm blakus ir ierasts skats.
Mūsdienās arvien vairāk profesiju ļauj strādā attālināti, šāds darba režīms ir ne tikai programmētājiem un dizaineriem, bet arī juristiem un biznesa konsultantiem. Ja darbs attālināti norit regulāri, katru vai vairākas dienas nedēļā, par kafejnīcām finansiāli izdevīgāk ir strādāt kopstrādes telpā, un to novērtē pilsētnieki teju visur pasaulē.
2019. gadā visā pasaulē bija vairāk nekā 18 tūkstoši kopstrādes telpu un plānots, ka šī gada laikā to skaits pieaugs pat vēl par 40%. Savukārt kopstrādes telpu biznesa vērtība jau sasniegusi 2 miljardus ASV dolāru.
Savs darba galds, kā arī ikmēneša fiksētajā maksā ietilpstošie “darba instrumenti” kafija un tēja – ir pamatresursi, ko izmanto katrs profesionālis. Pilnu darba dienu, astoņas stundas, strādājot kafejnīcā, cilvēks vidēji patērē 2 kafijas un litru ūdens, turklāt tēriņos ietilpst arī pusdienas un uzkodas.
Katram šī summa ir atšķirīga un to noteikti ir vērts fiksēt, lai redzētu izdevumus, bez kuriem var iztikt. Tāpat, lai profesionāli augtu, svarīga ir domapmaiņa ar nozares pārstāvjiem, taču darbs attālināti, atšķirībā no kopstrādes telpām, nereti ir sociāli noslēgts.
Kursi un semināri ir papildu tēriņi. Pilsētā ir daudz dažādu bezmaksas izglītošanās pasākumu, atliek vien iepazīties ar piedāvājumiem internetā.