Ietaupiet naudu 4 vienkāršos soļos 0

Vai nav tā, ka dažreiz vissmagākā naudas taupīšanu sadaļa ir tieši šī visa procesa uzsākšana? Cik gan reizes mēs sev nosolāmies, ka ar nākamo dienu, nedēļu, mēnesi uzsāksim veikt uzkrājumus nebaltām dienām, bet tā arī nekad šim solījumam neķeramies klāt? Iesākumā var būt visai apgrūtinoši saprast, kurš tad īsti ir pats vienkāršākais naudas taupīšanas veids, kā arī to, kā šos savus ietaupījumus vēlāk izmantot, lai visefektīvāk sasniegtu savus nospraustos finanšu mērķus. Tāpēc esam sagatavojuši nelielu, vienkāršu soļu ceļvedi par naudas taupīšanas ieradumiem, kas jums var palīdzēt izveidot reālu ietaupījumu plānu nākotnē, lai izdevīgs aizdevums 24 stundas diennaktī (edullinen laina 24h) nenonāktu jūsu finanšu krīzes risinājumu saraksta augšgalā.

Reklāma
Reklāma

Solis nr. 1: Pierakstiet savus izdevumus.

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Patiesībā, pats pirmais solis, lai ietaupītu naudu, ir vienkārši noskaidrot, cik daudz jūs esat paraduši tērēt. Izsekojiet visiem saviem izdevumiem, tas nozīmē, arī ik rīta kafijas, žurnālu un uzkodu iegādei. Ideālā gadījumā jums vajadzētu sev atskaitīties par katru iztērēto eiro centu. Kad dati jums būs pieejami pilnā apmērā, sakārtojiet tos pēc kategorijām, piemēram, benzīns, pārtikas preces, komunālie maksājumi un hipotēka un citi aizdevumi un tādā garā. Izveidojiet kategorijas, kurās jūsu izdevumi  iekļaujas vislabāk. Apsveriet iespēju izmantot savas kredītkartes vai bankas konta pārskatus par noteikto pārskata periodu, lai redzētu reālo ainu.

Solis nr. 2: Izveidojiet savu personīgo ienākumu un izdevumu budžetu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad jums ir priekšstats par to, kur jūsu nauda aiztek mēneša ietvaros, varat uzsākt izdevumu organizēšanu, sakārtojot tos funkcionējošā budžetā. Jūsu budžeta plānam būtu jāapraksta, kā jūsu izdevumi atbilst jūsu ienākumiem, lai jūs varētu plānot savus izdevumus un ierobežot pārtēriņu, kur un kad nepieciešams. Papildus ikmēneša izdevumiem pārliecinieties, ka tiek ņemti vērā izdevumi, kas rodas regulāri, bet varbūt ne katru mēnesi, piemēram, automašīnas tehniskā apkope un OCTA iegāde.

Solis nr. 3: Ieplānojiet naudas uzkrājumus.

Tagad, kad esat pašrocīgi izveidojuši savu personificēto budžetu, tajā izveidojiet speciālu ietaupījumu vai uzkrājumu kategoriju. Mēģiniet atlikt uzkrājumiem kādus 10 līdz 15 procentus no saviem ienākumiem. Jūs nevarat pat iedomāties, kā jums tas ilgtermiņā atmaksāsies! Ja jūsu izdevumi ir tik augsti, ka jūs nevarat ietaupījumos novirzīt tik lielu procentuālo daļu, iespējams, būs vērts apskatīt budžeta kategorijas un ieviest izdevumu samazinājumus. Lai to izdarītu, identificējiet mazāk svarīgos izdevumus, piemēram, par izklaidēm un ēšanu ārpus mājas. Savukārt uzkrājumus budžetā iekļaujiet kā regulāros izdevumus, tieši tāpat kā, piemēram, pārtikas produktus – tas ir lielisks veids, kā pastiprināt iekrāšanas paradumu. Rezultātā noformēt kredītlīniju uzreiz (joustolaina heti), kad radušies neparedzēti izdevumi, vairs nebūs jums aktuāla darbība.

Solis nr. 4: Izvēlieties mērķi, kam tieši vēlaties sakrāt.

Viens no labākajiem veidiem, kā sakrāt naudu, ir izvirzīt tam konkrētu mērķi. Sāciet ar domu par to, kam jūs varētu vēlēties ietaupīt, sākot no pirmās iemaksas par māju līdz pat eksotiskam atvaļinājumam. Tad parēķiniet un noskaidrojiet, cik ilgs laiks jums būs nepieciešams, lai vajadzīgo naudas summu uzkrātu. Pēc šī laika perioda jūs spēsiet noteikt, vai uzkrājumi būs īstermiņa vai ilgtermiņa.

Reklāma
Reklāma

Īstermiņa (uzkrājumi jāveic 1 – 3 gadi):

ārkārtas gadījumu fonds (3 – 9 mēnešu dzīves izmaksu segšanas apjomā);
atvaļinājuma apmaksa;
pirmā iemaksa par automašīnu.

Ilgtermiņa (uzkrājumi jāveic vismaz sākot no 4 gadiem un vairāk):

uzkrājumi pensiju fondā;
pirmā iemaksa nekustamā īpašuma iegādei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.