Iestādīju tūjas, bet tās “apdeg” un draud nokalst. Ko darīt? 0
Ja tūjas vai citi daudzgadīgie skujeņi izskatās panīkuši, apbruņojies ar pacietību – to ieaugšana un dzīvelīga zaļuma izveidošanās var prasīt gadu vai divus. Bet jāsāk rīkoties jau uzreiz, nezaudējot ne dienu, iesaka pieredzējuši dārzkopji.
Vispirms ar dārza šķērēm bez žēlastības attīra krūmu no visiem nodzeltējušiem dzinumiem. Tie paši nenokritīs, un augs nekļūs izskatīgs bez tavas palīdzības. Apgriešanu jāveic droši. Reizēm rezultāts neizskatās skaisti, bet par to nav jāuztraucas.
Pēc tam nogriež augšanas punktu – par 10-15 cm saīsina auga galotni.
Iegādājas kūdru ar augstu skābuma pakāpi (pH 3-4) un biezā kārtā nober zem auga. Var rūpīgi sajaukt kūdru un augšējo zemes slāni.
Kopā ar kūdru iestrādā augsnē tūjām paredzētu mēslojumu – 20 g uz vienu augu.
Pavasarī apsmidzina tūju ar skujeņiem paredzētiem līdzekļiem. Rezultāts iepriecinās – kociņš būs daļēji atkopies jau vasaras beigās. Tūja sāks zaļot un aktīvi augt.
Ja vasara ir karsta, tūjas vajadzētu piesegt no tiešiem saules stariem, lai tās neapdegtu. Tāpat palīdz meža zemes uzbēršana ap tūjām. Tas gan nenozīmē, ka jādodas uz mežu un jāatņem augsne dzīviem kokiem – to pa saujiņai paņem dažādās vietās.
Ļoti labi, ja meža zeme ir kopā ar skujiņām. Zemei nav jābūt ņemtai vienā un tajā pašā vietā, jo tūjas labprāt dzīvo ciešā simbiozē ar dažādiem mikroskopiskiem organismiem, sēnītēm un baktērijām.
Lai tūjas labi izskatītos, tās šad un tad profilaksei apsmidzina ar speciāliem, skujeņiem paredzētiem līdzekļiem.