Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Koloniālā laikmeta baznīca, kas iegremdēta ūdenskrātuvē Meksikas dienvidos, atklāta valstī valdošā sausuma un karstuma dēļ. 16.gadsimta dominikāņu Kečulas atrodas Čjapasas štatā.

Iespaidīgs skats! Apskatei atklājas ūdenī iegrimusī 16.gadsimta Meksikas baznīca, kad ekstrēmā karstuma dēļ izžuva ūdens 10

Koloniālā laikmeta baznīca, kas iegremdēta ūdenskrātuvē Meksikas dienvidos, ir atklāta valstī valdošā sausuma un karstuma dēļ, tā vēstīja ārvalstu medijs “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Lasīt citas ziņas

16.gadsimta dominikāņu Kečulas (Quechul) templis atrodas Čjapasas (Chiapas) štatā. Šī Romas katoļu baznīca tika daļēji appludināta laikā, kad uz Grijalvas upes tika uzcelts aizsprosts. Lai apmeklētu daļēji nogrimušo baznīcu, tūristi līdz šim šeit mēdza ierasties ar laivām.

Tomēr augstā temperatūra un sausums, kas pagājušajā nedēļā Meksikā prasījusi jau astoņu cilvēku dzīvības, tagad ir pilnībā atsegušas appludināto konstrukciju un apmeklētāji var droši piebraukt pie tās durvīm ar savām automašīnām un motocikliem. “Ir ļoti skaisti un iespaidīgi redzēt, ka pēc tik daudziem gadiem zem ūdens, šī baznīca joprojām pastāv,” tā “Euronews” sacīja Hosē Eduardo Zē (Jose Eduardo Zea), kurš kopā ar draugu izmantoja iespēju apmeklēt šo templi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču zemais ūdens līmenis šajā ūdenskrātuvē sācis ietekmēt vietējos zvejniekus, kuri papildus zvejošanai nodarbojas arī ar tilapiju zivju audzēšanu. “Apmēram pirms pieciem mēnešiem ūdens sāka atkāpties pārāk strauji, pārsniedzot normālo līmeni,” teica apgabala zvejnieks Darinels Gutjeress (Darinel Gutiérrez). “Kā man vajadzētu uzturēt savu ģimeni? Šobrīd man nekā nav,” viņš uzsvēra.

“Kad līst, pat kalni var sagrūt, bet tagad nav nekā,” piebilda Dagoberto Gomess (Dagoberto Gómez), kurš arī nodarbojas ar tilapiju audzēšanu.

Diemžēl karstuma vilnis, kas pārņēmis Meksiku, nav skāris tikai Čjapasas štatu vien. Arī citos valsts reģionos, piemēram, Jukatānas dienvidos un Nueva Leonā ziemeļos, ir reģistrētas temperatūras, kas pārsniedz 40 grādus pēc Celsija. Pat Mehiko, kur klimats kā ierasts ir maigāks, pēdējā nedēļā temperatūra ir sasniegusi + 35 grādu pēc Celsija atzīmi.

Šis ir trešais karstuma vilnis valstī šogad, un eksperti brīdina, ka tas varētu ilgt vēl divas nedēļas. Nomācošais karstums ietekmējot ne tikai strādniekus, bet arī ielu pārtikas tirgotājus, kuru tirgotās preces augstās temperatūrās ātri bojājas, vēstīja “Euronews”.

Temperatūrai pārsniedzot +40 grādus pēc Celsija, pilsēta saskaras arī ar ūdens deficītu, un to vēl vairāk pastiprinājis pagājušā gada jau valstī valdījušais sausums. Turklāt lielais elektroenerģijas pieprasījums, ko veicina gaisa kondicionēšanas iekārtu aktīva izmantošana, ir izraisījis strāvas padeves pārtraukumus. Tas atstāj iedzīvotājus bez jebkādām atvēsināšanas iespējām.

Lai mazinātu karstuma ietekmi uz bērniem, Nueva Leonas štata valdība ir ierobežojusi skolas apmeklējumu klātienē līdz divām stundām dienā. Kamēr Meksika cīnās ar šo nerimstošo karstuma vilni, varas iestādes un privātpersonas cenšas pielāgoties un aizsargāt sevi. Nepieciešamība nodrošināt iespēju veldzēt slāpes un atdzesēties ir kļuvusi par viņu galveno prioritāti.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.