Kad un kam ir jāiesniedz ienākumu deklarācija? 5
Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
“Vai ir jēga iesniegt gada ienākumu deklarāciju, ja pagājušogad atsāku strādāt pēc BKA un nostrādāju tikai nepilnus trīs mēnešus? Vai tādā situācijā, ja iesniegšu ienākumu deklarāciju, nesanāks vēl piemaksāt?” jautā Agita Valmierā.
“Gada ienākumu deklarācija jāiesniedz jebkurā gadījumā, jo ienākuma nodokļa piemaksa tiks fiksēta arī tad, ja deklarācija nebūs iesniegta. Der zināt, ka deklarācijai var pievienot čekus un kvītis par attaisnotajiem izdevumiem. Tādējādi nodokļa piemaksas summu iespējams samazināt vai pilnībā dzēst. Jāpiebilst, ka personām, kurām izveidojusies nodokļa piemaksa, gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti,” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.
Sākot no 2021. gada, iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši gada ienākumu deklarāciju par 2018. un/vai 2019. gadu un kuriem, pēc VID rīcībā esošās informācijas, veidojas budžetā maksājamais nodoklis, VID automātiski veiks nodokļa aprēķinu par attiecīgo gadu un paziņos to personai, kurai ir pienākums gada ienākumu deklarācijā aprēķināto maksājamo IIN summu iemaksāt budžetā.
Uzziņa
• Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt triju gadu laikā. Ja izveidojusies nodokļu piemaksa, tad deklarācija jāiesniedz obligāti.
• To var iesniegt elektroniski – VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) atverot sadaļu Gada ienākumu deklarācija un aizpildot deklarāciju par konkrēto gadu. Sākot no 1. marta – par 2020. gadu. Ja vēl nav pagūts, jau tagad var iesniegt arī par 2019. un 2018. gadu. Laikā, kad valstī noteikti epidemioloģiskie ierobežojumi, visi VID klientu apkalpošanas centri ir slēgti.
• No šā gada ienākumu deklarāciju var iesniegt arī par brāļiem un māsām, kas ir I vai II grupas invalīdi.