Iesniedz Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu likumu 0

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi izskatīšanai Saeimā “Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likumu”, kas paredz noteikt bargākus sodus par kaitnieciskām un cieņu aizskarošām darbībām pret abiem objektiem, kā arī noteikt to juridisko piederību.


Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
“Nebūs naudas, nebūs mūsu auto!” Latvieši, atsaucoties uz sludinājumu, apmaina automašīnas ar krāpniekiem… 64
Lasīt citas ziņas

Likumprojektu paredzēts skatīt Saeimas sēdē 1. martā. Atbilstoši likuma sagatavotāju teiktajam tā pieņemšanas gadījumā būs skaidri noteiktas uzvedības normas Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu īpašā režīma zonā, kas veicinās cieņpilnas vides veidošanos ap svarīgiem valsts simboliem. Taps arī tiesiski priekšnoteikumi par necienīgu izturēšanos pret šiem simboliem sodīt bargāk nekā par līdzīgiem pārkāpumiem citur publiskajā telpā.

Līdz ar jauno likumu paredzēts noteikt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu juridisko statusu, kultūrvēsturisko vērtību, kā arī izveidot uzraudzības padomi Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu kvalitatīvai saglabāšanai.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Likuma pieņemšanas gadījumā tiktu sakārtoti objektu uzturēšanas un finansēšanas jautājumi. Plānojot atjaunošanas darbus, būtu iespēja tos iekļaut valsts budžetā, tādējādi izvairoties no neplānotiem izdevumiem.

 

Netieša ietekme varētu būt saistībā ar atsevišķiem saimnieciskās darbības ierobežojumiem, piemēram, attiecībā uz ielu tirdzniecību un reklāmas izvietošanu, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu īpašā režīma zonā.

Abus objektus uzskata par Latvijas neatkarības simboliem, taču to statuss un piederība likumā nav minēta. Brīvības piemineklis pašlaik juridiski pieder Rīgas pilsētai, jo savu darbību nav atjaunojusi Brīvības pieminekļa komiteja, kam bija noteiktas īpašumtiesības.

Brīvības piemineklis un Brāļu kapi pašlaik nav reģistrēti kadastra informācijas sistēmā, bet zeme pieder Rīgas pilsētai. Brīvības piemineklis un Brāļu kapu ansamblis ir par valsts un tautas saziedotiem līdzekļiem celti objekti, tāpēc likumdevēja kompetencē būtu noteikt to īpašumtiesības un valdījumu.

Līdz ar šī likuma pieņemšanu būs nepieciešami redakcionāli grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā un likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.