Ieskaties! Uztura eksperts atklāj, kādus ēdienus NEKAD nevajadzētu pasniegt kopā ar tēju 10
Tēja ir tipisks britu dzēriens – lielākā daļa to izdzer vismaz divas tasītes dienā!
Taču, ja izvēlaties dzert savu tēju kopā ar pusdienām, vakariņām vai noteiktām uzkodām, Dailymail brīdina jūs par maz zināmiem riskiem veselībai.
Saskaņā ar farmaceites un uztura speciālistes Deboras Greisones (Deborah Grayson) teikto, tējas vai kafijas dzeršana kopā ar noteiktiem pārtikas produktiem, piemēram, sarkano gaļu un zaļajiem lapu dārzeņiem, var palielināt iespēju saslimt ar nopietnu uzturvielu deficītu.
Ir zināms, ka tējā esošās ķīmiskās vielas aptur dzelzs minerālvielas, kas ir ļoti svarīgas skābekļa pārnesei organismā, dod mums enerģiju un spēcīgu imūnsistēmu.
“Ja jūs vienmēr dzerat tēju kopā ar ēdienu, jūs varat saslimt ar anēmiju,” Greisones kundze teica laikrakstam The Mirror.
Viņa arī piebilda, ka anēmijas – smaga dzelzs trūkuma – risks ir īpaši augsts, ja esat sieviete, kurai ir menstruācijas.
Ēdieni, kurus “aizliegts” lietot kopā ar tēju un kafiju, ietver tādus ar dzelzi bagātus ēdienus kā steiks un liellopa gaļas cepetis, kā arī zaļos dārzeņus, piemēram, spinātus, brokoļus un lapu kāpostus.
Pētījumos ir konstatēts, ka vairākas ķīmiskās vielas tējā un kafijā var bloķēt dzelzs uzsūkšanos organismā.
Tiek uzskatīts, ka aptuveni 8 % Apvienotās Karalistes sieviešu ir dzelzs deficīta anēmija un aptuveni 3 % vīriešu.
Simptomi var būt nomācoši, tostarp liels izsīkums, matu izkrišana un atkārtotas infekciju slimības.
Uztura terapeite pastāstīja arī par citām “maltītes laikā pieļautām kļūdām”, kas var kaitīgi ietekmēt mūsu veselību.
Piemēram, tiem, kuriem ir slikta apetīte un kuri vēlas iegūt svaru vai muskuļus, viņa iesaka nedzert pārāk daudz šķidruma ēdienreizes laikā.
“Šķidruma klātbūtne kuņģī patiesībā var samazināt ēdiena daudzumu, ko jūs spējat apēst,” viņa saka, “tāpēc, ja jums ir slikta apetīte, tad tikai ūdens malks var palīdzēt jums apēst normālāku ēdiena daudzumu.”
Savukārt salātu veida maiņa var palīdzēt mazināt “gremošanas simptomus pēc ēšanas”.
Greisones kundze apgalvo, ka rūgtās lapas, piemēram, rukola un cigoriņi, “stimulē gremošanas procesu un var palīdzēt organismam sagatavoties, lai pilnībā sagremotu uzņemto pārtiku”.
Vēl ārste iesaka ēst ne vēlāk kā trīs stundas pirms gulētiešanas un pēc ēšanas atturēties no gulēšanas.