Vai pirts laikā jādzer? Runā, ka lieks šķidrums pārslogojot nieres. 0
Ja vēlas izsvīst, lai izlaistu cauri ādas porām pēc iespējas vairāk šķidruma, padzeras un sviedrē laukā to, kas uzņemts.
Ūdens, ejot cauri ādas porām, samazina to šķidruma daudzumu, kam jāiet cauri nierēm, – tas kļūst koncentrētāks. Piemēram, jāizdabū no organisma litrs šķidruma. Ja pusi izvada tīrākā veidā – ar sviedriem, pārējie sāļi koncentrēsies tai puslitrā, ko izvada cauri nierēm. Tas nav labi. Tātad jādzer, lai nierēm nebūtu liekas slodzes.
Var veikt vienkāršu kontroli – pēc pirts aiziet pačurāt. Ja urīns nav dzidrs un gaišs, bet izteikti dzeltens, tāds kā biezs, tātad nierēm bijis grūti.
Vai pirtī var zaudēt svaru?
Ūdeni var pazaudēt, bet tauku no tā mazāk nekļūst. Ja pirms un pēc pirts uzkāpj uz svariem, redz atšķirību. Kad kārtīgi izsvīst, tā gribas dzert! Noteikti vajag padzerties, nevis domāt – ak, nedzeršu un kļūšu tievāks, karstums kausēs taukus.
Ar ko un cik reižu vajag skrubēties?
Vaicājums, ar ko skrubēties un kā pareizāk, būtu tas pats, kā prašņāt, cik reižu jāperas. Tas ir individuāls process, ko vada sajūtas. Jebkurš skrubis der, lai noberztu, palobītu ādas virsējo raga slāni. Taču svarīgs arī psihoemocionālais efekts. Lai, iznākot no pirts, būtu apskaidroti, brīvi no stresa, guvuši labas sajūtas.