Foto – Shutterstock

Vai jāsedz iepriekšējā īpašnieka parāds
 0

“Es 2012. gada jūlijā iegādājos dzīvokli. Tagad mājas pārvaldniece ir izrakstījusi rēķinu par elektrības patēriņu kāpņu telpā, un tajā redzams iepriekšējā īpašnieka parāds kopš 2010. gada. Pārvaldniece vēlas, lai to samaksāju, bet man tajā laikā ar šo dzīvokli nebija nekāda sakara. Vai parāds par tolaik patērēto elektrību attiecas uz mani?”
 Krista Ventspilī

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Dīvaini, ka apsaimniekotājs tikai tagad iekasē naudu, lai norēķinātos par mājas koplietošanas elektrību četru gadu laikā. Kā zināms, maksājumi par elektroenerģiju jāveic katru mēnesi. Ja tas nav izdarīts, “Latvenergo” parasti rīkojas ātri – atsūta pāris brīdinājumu un pēc tam elektrību atslēdz.

Jūs, būdama dzīvokļa īpašniece, varat prasīt, lai mājas apsaimniekotājs parāda samaksātos rēķinus, un noskaidrot, kad ir veikts pēdējais maksājums, līdz kādam skaitītāja rādījumam samaksāts un vai ir parāds. Uzņēmums “Latvenergo” dzīvokļu īpašniekiem šādu informāciju diemžēl nesniedz. Ja mājas apsaimniekotājs četrus gadus nav maksājis par koplietošanas elektrību, tā ir viņa nolaidība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja esat pārliecinājusies, ka rēķins par mājas koplietošanas elektrību ir pamatots, jums sava daļa par to jāmaksā tikai kopš dzīvokļa nonākšanas jūsu īpašumā. Par iepriekšējo laiku apsaimniekotājs maksu var mēģināt piedzīt no dzīvokļa bijušā īpašnieka, bet diez vai tas ir iespējams. Pašlaik likums diemžēl atļauj pārdot dzīvokli, nesamaksājot parādus par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.