Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldību pārstāvji pulcējas pie Pulvertorņa, lai dotos protesta gājienā uz Saeimas namu.
Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldību pārstāvji pulcējas pie Pulvertorņa, lai dotos protesta gājienā uz Saeimas namu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

FOTO, VIDEO. Iepretim Bastejkalnam sāk pulcēties novadu reformas pretinieki 1

Šorīt pirms plkst.9 Rīgā, 1991.gada barikāžu laukumā, kas atrodas starp Bastejkalnu un Pulvertorni, sāka pulcēties ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu neapmierinātie, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Kā pirmie uz protestu ieradušies aptuveni 60 Rūjienas novada iedzīvotāji kopā ar savas domes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu (Vidzemes partija).

Protesta dalībniekiem līdzi ir gan sava novada karogs, gan plakāti. Uz viena no tiem ir sauklis “Pret Rūjienas un Naukšēnu novada apvienošanu”. Pret plānotajām izmaiņām esot parakstījušies 3058 cilvēki.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pie Saeimas iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu

Gladkins aģentūrai LETA sacīja, ka valsts simtgadē ir atjaunota no 1991.gada barikāžu laukuma redzamā ģerboņu siena, uz kuras attēloti 2009.gadā Latvijā izveidoto administratīvo teritoriju ģerboņi, un negribētos tagad šo sienu pārkrāsot.

Drīz vien protesta akcijai pievienojās arī cilvēki no citiem novadiem. Daudzi tika atvesti ar autobusiem. Starp protestētājiem ir arī Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (LZS) ar sava novada iedzīvotājiem.

Protesta akcijā aģentūra LETA novēroja arī Salacgrīvas, Kandavas un Alsungas novadu pārstāvjus. Piemēram, aptuveni 80 kandavieši uz protestu ieradušies ar novadu ģerboņu plakātiem rokās. Viņu vidū ir gan pašvaldības iestādēs strādājošie, gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji.

Kopā ar Alsungas novada iedzīvotājiem protestē arī vietējās domes vadītāja Daiga Kalniņa.

Dažiem atnākušajiem līdzi ir tautas mūzikas instrumenti, tai skaitā dūdas. Plakāti vēsta “Suiti nepadodas” un “Labi dzīvot Alsungas novadā”. Pie Kara muzeja pulcējās arī “Suitu sievas” savos tradicionālajos tērpos.

Pēc sapulcēšanās 1991.gada barikāžu laukumā reģionālās reformas pretinieki sāka doties uz Saeimu, kur viņi pieteikta “tautas sapulce”. Tās mērķis ir paust neapmierinātību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēto un valdībā jau atbalstīto administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja Latvijas Zaļās partijas pārstāve Līga Bulmeistere.

Reklāma
Reklāma

Protesta akcija notiek vienā dienā ar veselības aprūpes jomas darbinieku piketu, kurā viņi iestājas pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts.

Protestētāji no Alsungas novada arī padomājuši par otra piketa dalībniekiem – viņi mediķiem atveduši maizes klaipu un zeķes, lai būtu spēks cīnīties.

Kā ziņots, VARAM izstrādātais likumprojekts paredz reģionālās reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

LA.LV Aptauja

Vai būtu jāaptur VARAM ministra Jura Pūces piedāvāto pašvaldību teritoriālo reformu?

  • Jā, tūliņ pat!
  • Nē, atbalstu šo reformu.
  • Nezinu, jo īsti neredzu jēgu šai reformai...
  • Grūti pateikt - lai Saeimā lemj!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.