Foto – Matīss Markovskis

FOTO: Eksperiments, iepazīstot savu dabisko balsi speciālā meistarklasē 0

Izdzirdot, ka tiek rīkota dabiskās balss atbrīvošanas meistarklase, sākumā apmulsu. Ko tas nozīmē – vai balss ir iesprostota, paslēpusies, ka tā jāatbrīvo? Izrādās, šo kursu būtība ir daudz plašāka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Tā ir iespēja iepazīt sevi, izpētīt savu balsi kā daļu no veseluma. Sākt veidot attiecības ar balsi. Izklausās neparasti. Kā īsti tas notiek? Par to pārliecināmies savdabīgā eksperimentā. Tā dalībnieki Ieva Erele un Miks Kozlovskis jau izbaudījuši šo meistarklasi vairāk nekā divu mēnešu garumā un piekrīt dalīties savās atklāsmēs un pārdomās.

Galvenos principus izklāsta kursu izveidotāja un vadītāja Dana Indāne. Viņa absolvējusi Kultūras akadēmiju, skolojusies teātra režijā pie Māras Ķimeles, pēc tam apguvusi mūsdienu balss improvizāciju Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas maģistrantūrā, mācījusies balss atbrīvošanas alternatīvas tehnikas pie vairākiem skolotājiem citās valstīs. Savā darbā Dana apvieno profesionālās vokālās zināšanas, brīvo improvizāciju un meditāciju praksēs uzzināto.

Noderīgā mājas aptieciņa

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav viena konkrēta veida, kā skan dabiska balss. Bet iespējams iemācīties just, vai mana balss ir saskaņā ar iekšējo pasauli. Dabiskās balss atbrīvošana nav rezultāts, bet gan process, un tieši šis ceļš ir vērtība. Tas palīdz iepazīt sevi un savu dabu. Māca atļaut balsij būt par iekšējās dabas pagarinājumu,” uzsver Dana Indāne.

Katrā tautā, katrā pasaules vietā jau izsenis intuitīvi ir nojausts, ka caur balsi var vieglāk savienoties ar iekšējo pasauli. Lūgšanas, mantru skandēšana, šamaņu dziedājumi, indiešu rāgas, mūsu tautasdziesmas… Turklāt balss allaž bijusi viens no dabiskajiem pašdziedināšanās rīkiem, jau tūkstošiem gadu cilvēki ar to mācējuši sevi iekšēji līdzsvarot. Tātad balss ir kā mājas aptieciņa, instruments, kas palīdz sakārtot iekšējo pasauli. Ar to var gan nomierināt, gan uzmundrināt, gan ieaijāt, paveikt daudz ko attiecībās un sabiedrībā.Balss ir mūsu spogulis, jo fizioloģiski tā ļoti saistīta ar ķermeni, arī ar mūsu domformu un ideju nodošanu pasaulei – kā mēs no iekšpuses izpaužamies uz ārpusi. Varētu teikt, ka balss ir vidutāja starp ķermeni un prātu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.