Līna Mūze aplaudē saviem atbalstītājiem un ir pelnījusi aplausus arī pati, jo līdz šim neviena Latvijas šķēpmetēja pasaules čempionātos nebija tikusi labāko sešiniekā.
Līna Mūze aplaudē saviem atbalstītājiem un ir pelnījusi aplausus arī pati, jo līdz šim neviena Latvijas šķēpmetēja pasaules čempionātos nebija tikusi labāko sešiniekā.
Foto: Brian Snyder/REUTEERS/SCANPIX

Šķēpmetējai Mūzei ir iemesls būt lepnai 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Vien divi ieskaitīti metieni no sešiem, taču labākais 61,26 metru tālumā 29 gadus vecajai Līnai Mūzei deva sesto vietu pasaules čempionātā Jūdžinā (ASV). Tas ir labākais sasniegums Latvijas šķēpraidēm pasaules čempionātos un otrs labākais visā Latvijas šķēpmetēju saimē, jo Vadims Vasiļevskis savulaik divas reizes planētas meistarsacīkstēs bija ceturtais.

“Esmu lepna par sevi un savu komandu! Paldies jums, kas man ticat,” pēc sacīkstēm gandarīta bija Līna. Jūdžinā Mūze sesto reizi šajā sezonā meta tālāk par 60 metriem, taču no sava sezonas labākā rezultāta (62,88) atpalika nedaudz vairāk par pusotru metru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, arī atkārtojot ko līdzīgu, medaļai nepietiktu. Par divkārtēju pasaules čempioni kļuva austrāliete Kelsija Li Barbere, kurai trešajā mēģinājumā izdevās sezonas labākais rezultāts pasaulē – 66,91 metrs.

Sudrabu ar pēdējo metienu izrāva amerikāniete Kara Vingere (64,05), bet bronzu tādā pat veidā izcīnīja japāniete Haruka Kitaguči (63,27). Mūze bija labākā no eiropietēm, un tā ir laba ziņa, domājot par augustā Minhenē gaidāmo Vecā kontinenta čempionātu.

Turpat aiz svītras

Diemžēl vīru sacensību fināls noritēja bez Latvijas šķēpraižu līdzdalības, jo Patriks Gailums kvalifikācijā palika pirmais aiz svītras, ieņemot 13. vietu, bet Rolands Štrobinders bija divas pozīcijas zemāk.

Kā noskaidrojās pēc kvalifikācijas, lai tiktu 12 labāko skaitā, vajadzēja mest vismaz 80 metrus, taču pasaules čempionātu debitants Gailums iespēja 79,66 metrus, bet Štrobinders savā trešajā čempionātā sasniedza 79,39 metrus.

Patrikam līdz 12. vietai pietrūka 37 centimetru. Finālā bez pārsteigumiem, jo pirmās trīs vietas galvenajiem favorītiem. Sezonas līderis Andersons Pīterss no Granādas bija krietni labāks, trīs reizes šķēpu raidot pāri 90 metru līnijai pasaules čempiona titulu nosargājot ar rezultātu 90,54 metri.

Sudrabs olimpiskajam čempionam Nērajam Čopram no Indijas (88,13), bronza Tokijas vicečempionam Jakubam Vad­lejham no Čehijas (88,09).

Kā pēdējais no sešiem Latvijas pārstāvjiem Jūdžinā vakar startēja soļotājs Arnis Rumbenieks, kurš 35 kilometru distancē ieņēma 37. vietu. Pasaules čempionātos šāda garuma distance vīriešiem bija pirmo reizi, jo klasisko 50 km lielajās sacensībās vairs nebūs.

Reklāma
Reklāma

Rumbenieks finišēja pēc divām stundām un 42:47 sekundēm, diezgan ievērojami atpaliekot no pašam piederošā valsts rekords (2.38:56), kuru aprīlī sasniedza Dudincē.

Par pirmo pasaules čempionu jaunajā distancē kļuva itālis Masimo Stano (2.23:14), vien par sekundi apsteidzot japāni Masatoru Kavano. Pērn Stano Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu 20 kilometros. Dāmām 35 km distancē otro zeltu Jūdžinā izcīnīja Peru soļotāja Kimberlija Garsija Leona.

Fenomenālā Maklaflina

Par šī pasaules čempionāta skaļāko notikumu kļuva 400 metru barjerskrējiena fināls dāmām, mājiniecei Sidnijai Maklaflinai labojot pasaules rekordu. Pirms mēneša turpat Jūdžinā viņa ASV čempionātā finišēja pēc 51,41 sekundes, taču tagad kļuva par pirmo sievieti, kura barjeroto apli veikusi ātrāk par 51 sekundi, sasniedzot fenomenālu rezultātu – 50,68 sekundes.

Vien 22 gadus vecā sportiste pasaules rekordu šajā distancē nu labojusi četras reizes, trīs no tām “Hayward Field” stadionā Jūdžinā, bet vēl reizi pērn olimpiskajās spēlēs Tokijā. Noteikti jāizceļ arī Bahamu salu pārstāves Šonas Milleres-Uibo uzvara gludajos 400 metros. Viņai līdz šim bija divi olimpiskie zelti, bet pasaules čempionātos divi sudrabi un viena bronza.

Nu titulu kolekcija ir pilnīga, sportistei finišu sasniedzot 49,11 sekundēs. Šonai līdzi jūt arī Igaunijā, jo viņa ir precējusies ar igauņu desmitcīņnieku Maicelu Uibo, kurš pats startēja desmitcīņā. Tikmēr fiasko cieta titulētās Jamaikas sprinteres 4×100 metru stafetē, zaudējot amerikānietēm, bet vīru stafetē mājiniekiem pogas izgrieza kanādieši.

Jamaikai gan gandarījums 200 metru sprintā, jo Šerika Džeksone izcīnīja zeltu ar visu laiku otru labāko rezultātu šajā distancē (21,45), no 1988. gadā sasniegtā Florensas Grifitas-Džoineres pasaules rekorda atpaliekot 0,11 sekundes.

Augstvērtīgs rezultāts arī 200 metros vīriem, kur pasaules čempiona titulu nosargāja amerikānis Noā Lailss, finišējot pēc 19,31 sekundes.

Par viņu ātrāk savulaik skrējuši tikai Useins Bolts (19,19) un Johans Bleiks (19,26) no Jamaikas, kuri jau noslēguši savu karjeru. Trīssoļlēkšanā vīriem nepārspēts palika Portugāli pārstāvošais kubietis Pedro Pičardo (17,95), bet 800 metros kenijietis Emanuels Korirs (1:43,71). Abi pērn uzvarēja arī Tokijas olimpiskajās spēlēs.

5000 metros sievietēm mazliet negaidīti čempiones godā Gudafa Cegaja no Etiopijas (14:46,29), kamēr viņas tautiete un pasaules rekordiste Letesenbeta Gideja palika vien piektā, bet divkārtējā olimpiskā čempione Sifana Hasana pat sestajā vietā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.