Ielaižam mājās dabas ainavas krāsas un iespaidu buķeti 0
Lai mājoklī pēc iespējas ilgāk saglabātu atvasaras saulaino un rudens zeltaino klātbūtni, nav jāveic remonts vai jāpērk jaunas mēbeles. “Nevajag ķerties arī pie standarta ieteikuma par svecēm,” iesaka interjera arhitekte Lusija Saakisjana.
“Sveces vajadzētu lietot tikai sevišķos gadījumos, rūpīgi pārdomājot to krāsas, formas un smaržas izvēli, bet ne ikdienā un visur. Citādi iecerētais efekts neizdosies – tas kļūs pierasts un ikdienišķs.”
Vasaras sezonas lietas – uz ziemas guļu
Atkal laiks visus plānos apģērbus un siltajam laikam piemērotās lietas sašķirot, sakārtot kastēs, maisos, kārbās un noglabāt skapju augstākajos plauktos. Tām jāpiepulcina arī gada gaišajai sezonai piemērotie interjera aksesuāri – caurspīdīgie trauki, spoguļi, gaisīgie aizkari, galdauti un citas gaišos toņos un vieglās faktūrās veidotas lietas, kas vairāk piederas pavasarim nekā rudenim. Šim nolūkam lieti noderēs auduma vai polietilēna drēbju maisi, plastmasas vai kartona kārbas un kastes. Veikalos nopērkamie kastu komplekti izmaksā diezgan prāvu summu, bet var arī izmantot tukšas kurpju kastes un vairumtirdzniecības noliktavās nopērkamās kartona kastes un aplīmēt tās ar, piemēram, vienādu tapešu pārpalikumiem vai dekoratīvu ietinamo papīru. Lai lietas būtu ērtāk atrast, ieteicams uz kastēm atstāt vietu uzrakstam.
Rudens krāsas
Gaišos pasteļtoņus nomaina koši dzeltenais, kļavlapu oranžais un sarkanais, vīnogu tumši violetais, zemes brūnganie toņi un spilgti zilais, kas pēkšņi pavīd caur mākoņiem. Nav noteikti jāizmanto visas krāsas. Pietiks, ja izvēlēsimies divas trīs, kas parādīsies telpās dažādos aksesuāros.
Aizkaru maiņa
Kad laukā kļūst aizvien tumšāks, neapzināti vēlamies no tumsas norobežoties. Tāpēc gaišos aizkarus vēlams papildināt ar mīkstas faktūras smagiem aizkariem vai žalūzijām, ko vajadzības gadījumā tomēr var pilnīgi atvērt, lai telpā ielaistu rīta un pusdienlaika sauli.
Visapkārt – spilveni un pledi
Rudenī biežāk vakarus pavadām pie tējas galda, vērojot televīziju, klausoties mūziku vai lasot grāmatu. Tad lieti noder kaudzīte spilvenu, kas palīdz ērtāk iekārtoties dīvānā vai atpūtas krēslā, un pārītis mīkstu pledu, lai koncentrētos uz pilnbriedu, ražu, augļiem un uguns liesmas klātbūtni svecēs, kamīnā vai krāsnī.
Vairāk gaismas ķermeņu
Lai gan rudenīgajā atmosfērā šķiet, ka silti un omulīgi ir puskrēslā, tad, kad lapas jau nobirušas un laukā viss kļūst pelēks, mājoklī, tieši pretēji, nepieciešams vairāk gaismas. Tāpēc der laikus parūpēties par to, lai tās mājokļa zonas, ko varbūt vasaras laikā izmantoja retāk, – klubkrēslu pie kamīna, darba vietu priekšnama nišā vai omulīgo stūrīti virtuvē, būtu iespējams apgaismot ar papildu gaismas avotu: stāvlampu, galda lampu vai pārnēsājamu pie plaukta vai sienas stiprināmu gaismas ķermeni.
Uz grīdām – paklājus, grīdas celiņus
Vasarā pierasts staigāt basām kājām un sajust zemes siltumu. Tagad grīdas klājums šķiet auksts un nemīlīgs, ja vien mājoklī nav ierīkota apsildāmā grīda. Mīksts paklājs atpūtas zonā, paklājiņš pie gultas vai grīdas celiņš priekšnamā dāvās siltumu drēgnos rudens vakaros un ļaus justies omulīgāk.