Iekšlietu ministre: “Muceniekos” vietas netrūkst, bet mums nepieciešams palielināt kapacitāti 47

Lelde Veinberga, TV24

Pēc izskanējušajām ziņām, ka Liepnas pagastā tiks izveidota patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāle, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” iekšlietu ministre Marija Golubeva (A/P!) skaidroja šādas iestādes izveidošanas iemeslus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
Karu izbeigs kājnieks netīrā formā: Komandiera atziņas par frontes realitāti Ukrainā 62
Lasīt citas ziņas

“Tas nav saistīts ar to, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” trūktu vietas. Mēs redzam, kas bija vasarā, kad 1-2 dienu laikā Latvijā nokļuva cilvēki, kuri vēl varēja pieprasīt patvērumu un tie uzreiz bija pāris simti, bet vietu centrā uzreiz bija ļoti maz. Attiecīgi, ņemot vērā, ka mums blakus ir valstis, kas nav visai stabilas, piemēram, Baltkrievija, mums jābūt kapacitātei. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMPLP) jābūt iespējai vajadzības gadījumā vēl kaut kur izvietot patvēruma meklētājus,” skaidro iekšlietu ministre.

Kā norāda M. Golubeva, bijušās internātskolas ēka Alūksnes novada Liepnas pagastā jau ilgstoši netiek izmantota. PMLP pārstāvji tikušies ar vietējās pašvaldības darbiniekiem un pārrunājuši iedzīvotāju drošības un nodarbinātības jautājumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš vasaras, kad uz pāris dienām “Mucenieku” iemītnieki protestēja pret karantīnas prasībām, situācija ir normalizējusies, taču, ņemot vērā, ka centrs ir atvērta tipa iestāde, vairāki patvēruma pieprasītāji, nesagaidot lēmumu, ir pametuši Latviju, lai dotos uz citām Eiropas valstīm. M. Golubeva norāda, ka pašlaik patvērumu meklētāju plūsmas prom no “Muceniekiem” praktiski nav, tā bija lielāka rudens sākumā. Pamest valsti, kurā pieprasīts patvērums, ir nelikumīgi, atgādina ministre.

Migranti no Baltkrievijas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.