Kur rodas ūdens peldbaseiniem? 25
Uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvei jautāju, kā vienā daudzstāvu dzīvojamā namā var rasties tik liela ūdens starpība, ar kuru var piepildīt divus Ķīpsalas peldbaseinus un par kuru tagad jāmaksā vienai pensionārei. Viņa atbild, ka iemesli varot būt vairāki.
Pirmais un visbiežāk novērotais – dzīvokļos uzstādīto skaitītāju ietekmēšana tā, lai tie neuzskaita īsto ūdens patēriņu.
Otrais – dzīvokļu īpašnieku paradumi. Piemēram, dzīvokļa īpašnieks skaitītāju rādījumus nolasa mēneša 23. datumā, bet iesniedz tos pārvaldniekam mēneša 27. datumā, kad ūdens patēriņš ir lielāks. Tāpat esot jāņem vērā, cik viena dzīvojamā nama dzīvokļu īpašnieki mēnesī iesniedz ūdens patēriņa skaitītāju rādījumus noteiktajā termiņā.
Trešais – dzīvokļos uzstādīto ūdens patēriņa skaitītāju kvalitāte un tehniskie parametri.
Ceturtais – nama ūdensapgādes sistēma ir novecojusi un caurulēs uzkrājas nosēdumi, iznākumā var aizsērēt ūdens patēriņa skaitītāju filtrs un samazināt to ūdens plūsmas uzskaites precizitāti.
Kurš no tiem ir tas iemesls, kas rada tik lielu starpību namā, kurā dzīvo Leontīne Eitviņa, to, pēc “Rīgas namu pārvaldnieka” skaidrojuma atliek vien minēt. Joprojām neatbildēts paliek arī cits jautājums. Ja Eitviņas k-dze teic, ka kubikmetru simtos mērāma ūdens starpība veidojusies no 2015. gada augusta, ko tad aizvadītā gada laikā darījis uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” Zemgales iecirknis, kura apsaimniekošanā ir šis daudzstāvu dzīvojamais nams Zolitūdē? Vai tikai nodarbojies ar kubikmetru uzskaiti, kurus pēc tam, atsperoties uz Ministru kabineta noteikumiem, uzkrāvis nabaga pensionārei, kurai sliktās redzes dēļ misējies ar skaitītāju savlaicīgu nomaiņu.
Jā, protams, viss ir likumīgi un pēc Ministru kabineta noteikumiem. Ar tiem ierēdņi vienmēr var piesegties, iegrūžot nelaimē gados vecāku cilvēku, kura labā viņiem patiesībā būtu jāstrādā.
No vienas ķezas vēl lielākā
“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve atzīst, ka Eitviņas k-dze iekūlusies nepatīkamā ķezā. No tās tagad varot izkļūt divējādi. Pirmā iespēja ir tā, kas jau pensionārei piedāvāta – apstaigāt 160 dzīvokļus, piedāvājot visiem kopīgi dzēst ūdens starpības parādu. “Ja dzīvokļa īpašniece ar saviem spēkiem nevar sasaukt kopsapulci vai veikt aptauju, var palīdzēt “Rīgas namu pārvaldnieks”,” piesola Santa Vaļuma, “lai to izdarītu, nepieciešams dzīvokļa īpašnieces rakstisks iesniegums.”
Otra izeja, ko “Rīgas namu pārvaldnieks” piedāvā, – par 388 kubikmetriem ūdens samaksāt pensionārei pašai, noslēdzot izlīgumu par pakāpenisku parāda samaksu un sadalot maksājumus līdz pat 18 mēnešiem.
Leontīne Eitviņa teic, ka pašlaik samaksājusi par patērēto ūdeni pēc dzīvoklī uzstādīto skaitītāju rādījumiem 85 eiro apmērā. Bet, tā kā “Rīgas namu pārvaldnieks” atsakās kaut ko grozīt piesūtītajā rēķinā, kura apmaksas termiņš jau ir beidzies, dzīvokļa īpašniece var iekulties vēl lielākā ķezā – viņai sāks uzskaitīt soda naudu par maksājuma kavējumu.