Iekļauj «Melnajā sarakstā» 1

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdienas pēcpusdienā pieņēma lēmumu tendenciozās izstādes “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” organizatoru Aleksandru Djukovu iekļaut Latvijai nevēlamo personu sarakstā, līdz ar to ieceļošana Latvijā viņam ir aizliegta. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

“Melnajā sarakstā” iekļauts arī A. Djukova vadītā fonda “Vēsturiskā atmiņa” pētījumu programmu vadītājs Vladimirs Simindejs, kurš iepriekš izcēlies ar Latvijai nedraudzīgiem izteikumiem. Savulaik viņš strādājis Krievijas vēstniecībā Latvijā par trešo sekretāru.

E. Rinkēvičs sarunā ar mani atklāja, ka A. Djukovs un V. Simindejs par “persona non grata” atzīti, jo ĀM nevēlas pieļaut, ka Latvijā ierodas cilvēki, kas “destruktīvi kaitē starpvalstu attiecībām un nomelno Latvijas valsti”. Ministrs lēmumu pieņēmis, gan balstoties uz politiskiem apsvērumiem, gan izvērtējot informāciju, kuru viņam sniegušas kompetentās iestādes. Piektdien pēcpusdienā vēl E. Rinkēvičs bija nerunīgs par A. Djukova un bēdīgi slavenās izstādes likteni Latvijā, solot tuvākajā laikā par to lemt. Atgādināšu, ka A. Djukovs pagājušonedēļ viesojās Latvijā, lai sagatavotu šeit augsni izstādei. Ministrs sacīja, ka lēmums pieņemts piektdienas pēcpusdienā, jo tas prasījis rūpīgu analīzi.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Neuzskatu, ka izstādes izrādīšana Latvijā veicinās sabiedrības dialogu un tai būs pievienotā vērtība,” argumentēja ministrs. Viņš apliecināja, ka ĀM neatkāpjas no paziņojuma, ka izstāde ir ļaunprātīga vēstures falsifikācija, un uzsvēra, ka ministrija tagad nodarbosies ar pārliecināšanu un informēšanu šīs izstādes kontekstā.

 

“Ceru, ka neklusēs arī Latvijas vēsturnieki un skaidros savu pozīciju krievu valodā un citās valodās akadēmiskajās aprindās un starptautiskajai sabiedrībai,” rezumēja ministrs. To, vai izstāde nonāks Latvijā, viņš neuzņēmās komentēt, apgalvojot, ka tas ir iekšlietu struktūru jautājums.

Vairāki Latvijā esoši krievu vēsturnieki plašsaziņas līdzekļiem izplatītā paziņojumā pauduši protestu pret Latvijas Ārlietu ministrijas lēmumu Krievijas pilsoņus Aleksandru Djukovu un Vladimiru Simindeju pasludināt par nevēlamām personām, norādot, ka politiska iejaukšanās vēstures zinātnē neesot pieļaujama. Vlada Bogova, Igora Guseva un Viktora Guščina parakstītajā paziņojumā teikts, ka šāds lēmums Latvijā stiprinot totalitāro ideoloģiju un skaidri parādot, ka Latvijas valdība izmantojot visus līdzekļus, lai apklusinātu vēsturiskos faktus, kas atmaskojot tās izplatītos mītus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.