Ne tikai kāju treniņš 0
“Steps ir smadzeņu un koordinācijas treniņš, bet par kardiotreniņu tas pārtop vēlāk, kad kustības kļūst ātrākas un vairāk tiek nodarbināta sirds. Steps palīdz attīstīt līdzsvaru, ritmiku, muzikalitāti. Katrai kustībai jābūt mērķtiecīgai, jo tā rada skaņu, tāpēc nedrīkst kļūdīties. Protams, tiek attīstīta kāju muskulatūra, veicam arī vēderpreses vingrojumus, lai nostiprinātu ķermeņa centru, varētu ātrāk reaģēt, kustēties no vienas puses uz otru, justos stabilāk, spētu nostāvēt uz vienas kājas,” stepa daudzpusību raksturo Zuzanna.
“Nodarbības laikā varētu traucēt mugurkaula traumas, diska trūces. Tas pats attiecas uz ceļu, potīšu, gūžu traumām, sāpēm. Ja dejojot kaut kas sāp, visticamāk, steps nebūs piemērots,” atzīst pasniedzēja.
“Daži uzskata, ka steps nodara kaitējumu mugurkaulam un locītavām, bet tā nav taisnība. Deja ir ergonomiska – ja kustības izpilda pareizi, tās nevar kaitēt. Protams, ir dažādi novirzieni, piemēram, akrobātiskais steps. Tas, tāpat kā jebkura akrobātika, var būt traumatisks. Bet neviens, kas nāk uz nodarbībām, nav sūdzējies par veselības problēmām.”
Ieteikumi
- Noder ērts apģērbs un pēdiņzeķes.
- Pirms nodarbības iesaku bruņoties ar pacietību.
- Sākumā tas vairāk būs prāta treniņš, nevis intensīva slodze ķermenim.
- Soļus var atkārtot mājās.
- Vecumam, dzimumam vai ķermeņa uzbūvei nav nozīmes.
- Steps trenē līdzsvaru, koncentrēšanos, atmiņu.
- Šī nodarbe rada pozitīvas emocijas.
Lauras atziņa
Ja pēc darba gribas pasvīst, darot kaut ko intensīvu, steps visdrīzāk nebūs piemērotākais. Tomēr tas lieliski uzlabo noskaņojumu, tāpēc šo deju iesaku cilvēkiem, kuriem ikdienā trūkst prieka un laika sev, jo steps palīdz sakārtot domas. Turklāt nodarbībās var sastapt dažāda vecuma cilvēkus ar atšķirīgām interesēm.
36,6 °C konsultante ZUZANNA RUNKOVSKA, deju studijas Stepats vadītāja