Iekaisuši urīnceļi. Ārstēšana un uzturs, kaitei saasinoties 0
Sāpīga, bieža urinēšana un dedzinoša sajūta var liecināt par urīnizvadceļu vai urīnpūšļa iekaisumu. Kā izvairīties no šīs kaites un mazināt tās simptomus?
Biežāk urīnceļu iekaisums skar sievietes, taču arī vīriešiem tas nav nekāds retums. Farmaceite, Ogres Apotheca aptiekas vadītāja Ilze Jaudzeme uretrīta un cistīta profilaksei iesaka dzert zāļu tējas, kuru sastāvā ir bērza, miltenes un brūkleņu lapas, pētersīļa sakne, kadiķa augļi, pelašķa un lupstāja laksti, linsēklas un kliņģerīšu ziedi.
Dienas laikā būtu jāizdzer vismaz desmit glāzes ūdens vai tējas, kas palīdzēs izskalot no urīnceļiem nelabvēlīgās baktērijas. Ieteicams sārmains šķidrums, ko pagatavo, ¼ tējkarotes sodas šķīdinot 125–200 ml karsta ūdens, ko dzer atdzesētu.
No nelabvēlīgajiem mikroorganismiem palīdz atbrīvoties dabīgi antiseptiski līdzekļi, piemēram, skudrkoka mizas ekstrakts, kas pēdējos gados kļuvis iecienīts tā plašās darbības spektra dēļ. Kā norāda Ilze Jaudzeme, tam piemīt pretiekaisuma, pretvīrusu, antibakteriāla, pretsēnīšu, pretsāpju un arī imunitāti stiprinošas īpašības. Cistīta gadījumā var izmantot dažādus uztura bagātinātājus, kuru sastāvā ir brūklene, miltene vai kumelīte.
Protams, lai nepiemeklētu urīnceļu iekaisums, svarīgi ievērot higiēnu – regulāri apmazgāties un valkāt kokvilnas veļu.
Farmaceite iesaka slimības saasinājuma laikā neēst svaigas bietes, tomātus, zemenes, sparģeļus un citrusaugļus, nedzert burkānu sulu. Vēlams izvairīties arī no alkohola un kofeīnu saturošu dzērienu lietošanas.