Iedziedātas 22 443 dziesmu un deju svētku zīmes – skaņu vijums vainagā 0
Mēneša laikā iedziedātas jau 22 443 dziesmu un deju svētku zīmes – skaņu vijums vainagā, pastāstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.
Iedziedāt savu XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku zīmi kopš 19.marta var ikviens pasaules iedzīvotājs interneta vietnē http://www.dziesmusvetki.tv/logo. To iespējams izdarīt arī angļu valodā.
Vasiļjeva teica, ka visas iedziedātās zīmes tiek saglabātas un tiks lietotas kā noslēguma koncerta noformējuma elementi.
Populārākā izvēle ir iedziedāt brīvo dziesmu, to izvēlējušies 64% no visām iedziedātajām zīmēm. Savukārt no iedziedāšanas procesam piedāvātajām tautas dziesmām iecienītākās ir “Kur tu teci, gailīti manu”, kuru izvēlējušies 8,72%, “Bēdu manu, lielu bēdu” – 7,99 % un “Tumša nakte, zaļa zāle” – 6,63%.
Vasiļjeva iepriekš informēja, ka iedziedāšanas process ir vienkāršs: jāizvēlas dziesma, tad, sekojot norādēm, jāaktivizē mikrofons. Zīmes veidošanai nepieciešams aptuveni 20–30 sekunžu garš dziesmas fragments, lai datorprogramma spētu izanalizēt nošu augstumu, dinamikas intensitāti un tempu konkrētajā brīdī. Pēc analīzes īpaši izstrādāts datora algoritms uzvij lietotājam unikālu vainagu, kura lokos izkārtotas septiņas latviešu tradicionālās zīmes un katra atbilst kādai no septiņām notīm. Iegūto zīmi varēs saglabāt, sūtīt pa e-pastu, izdrukāt, ievietot sociālajos tīklos, likt uz apģērba vai kur citur, apliecinot savu piederību dziesmu un deju svētkiem.
Zīmes veidotāji paskaidroja, ka skaņu augstuma, dinamikas gradāciju un latvju rakstu zīmju digitālais vijums veidojas, dziedot kādu no interneta vietnē http://www.dziesmusvetki.tv/logo piedāvātajām 13 tautasdziesmām vai pašu izvēlētu dziesmu, kamēr īpaši izstrādāts datora algoritms analizē skanējuma tonalitāti un konkrētos brīžos piešķir vainagam atbilstošu zīmju loku. Savu zīmi var radīt, gan dziedot vai spēlējot individuāli, gan ansamblī vai lielākā kolektīvā jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets.
XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm, un tiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.