Iedvesmojoši piemēri – cilvēki, kuri guvuši panākumus pēc 30 gadu sasniegšanas 0
Vinsents van Gogs
Teju katram no mums ir savas nākotnes gaidas, priekšstati par to, kādai būtu jābūt ikdienai un dzīvei kopumā zināmā vecumā, kā arī sapņi, ko tik ļoti kārojas piepildīt. Gadījumā, ja šobrīd šķiet, ka nepavisam netuvojies iepriekš minētā sasniegšanai, dzīvei ieņemot gluži negaidītu virzienu, pirms nodošanās skumjām par nepiepildītajiem mērķiem iepazīsties ar iedvesmojošiem piemēriem par to, ka veiksme mūs var piemeklēt, arī gluži negaidot! Lūk, cilvēki, kuri līdz 30 gadu vecumam vadījuši gluži ikdienišķu dzīvi, to negaidot piemeklējot ievērojamām pārmaiņām!
Nīderlandiešu gleznotājs un postimpresionisma pārstāvis Vinsents Villems van Gogs, neraugoties uz salīdzinoši pārtikušo ģimeni, savu dzīvi uzsāka samērā skarbos apstākļos, jaunības gados cīnoties ar garīgām saslimšanām, trūkumu un nemitīgiem konfliktiem ar līdzcilvēkiem. Turpinot ģimenes tradīcijas, van Gogs apguva teoloģiju, vēlāk darbojoties kā misionārs, tomēr ortodoksālo doktrīnu apstrīdēšanas un nesaprašanās ar sevis pārstāvēto baznīcu dēļ mākslinieks no amata pienākumu pildīšanas tika atbrīvots. Iemesls – mācītāja profesijas zaimošana.
Pēc darba gaitu pārtraukšanas van Gogs pievērsās mākslai, ļaujoties brāļa un draugu pamudinājumiem un ieteikumiem. Viņa slavenākie darbi tapa 30 gadu vecumā, vien dažus gadus, pirms van Gogs izdarīja pašnāvību. Valda uzskats, ka mākslinieks mūža nogalē arvien biežāk apreibinājies ar narkotikām un alkoholu, pārmērīgi daudz dzēris kafiju, kā arī sirdzis ar sifilisu.
Dzīves pēdējos gadus van Gogs vadījis depresijā, halucināciju lēkmēs un ciešot no epilepsijas, šizofrēnijas un virknes citu slimību, tomēr tas nemazinājis mākslinieka radošumu, topot viņa pazīstamākajiem darbiem.