Par daudz automašīnu 2
Vaicāju, vai tiešām nebija citu veidu, kā risināt šo problēmu, neliekot maksāt pacientiem. “Droši vien, ka varēja rast citu risinājumu. Bet vietu skaits ir ļoti ierobežots. Ja visiem pacientiem ļautu atstāt mašīnas stāvvietā bez maksas, nav pārliecības, ka situācija uzlabotos. Tagad tā vietā, lai pie acu ārsta ierastos ar mašīnu, kāds izvēlēsies braukt ar tramvaju. Stāvvietā atradīsies vieta tiem, kas brauc garāku ceļa posmu, piemēram, no Gulbenes vai Alūksnes.”
Būs izņēmumi
Iekasētā nauda tāpat kā iepriekšējos gadus tiks pievienota kopējam Bērnu slimnīcas budžetam un izlietota ārstniecībai un aprūpei. “Mērķis nav nopelnīt, bet sakārtot autoplūsmu. Ir cilvēki, kuri nodaļā nokļūst neplānoti un šeit pavada nedēļu vai divas. Būsim pretimnākoši un katru gadījumu vērtēsim individuāli. Jau šobrīd saprotam, ka ir izņēmumi, piemēram, onkoloģijas nodaļa, kur bērni uzturas vairākus mēnešus. Uz šo jautājumu raudzīsimies pēc būtības – ar mērķi atvieglot automašīnu kustību, nevis iekasēt līdzekļus,” sola Vita Šteina.
Anita no Jūrmalas uzskata, ka jaunajiem noteikumiem ir savi plusi un mīnusi. “Vakar pirmo reizi iebraucu BKUS teritorijā pēc jaunajiem noteikumiem. Tā kā man slimnīcā bija jāieskrien vien uz īsu brīdi, 30 bezmaksas minūtes stāvvietā bija ļoti noderīgas. Ja spēkā būtu iepriekšējie noteikumi, tad šajā situācijā automašīnu noteiktu būtu atstājusi ārpus slimnīcas teritorijas.”
Tomēr pēc pāris nedēļām Anitas nepilnus divus gadus vecajai meitiņai ir paredzēta plānveida operācija. Dienas nodaļā jābūt jau pulksten 07:30 un tur būs jāpavada vismaz pusdiena. “Ja ir jāveic samaksa, tad automašīnu atstāšu ārpus slimnīcas teritorijas. Ceļa malā parasti var atrast kādu vietiņu. Cik ir nācies braukt uz BKUS, tās teritorijā brīvu vietu atrast ir ļoti grūti. Tādēļ saprotu arī slimnīcas vēlmi kontrolēt automašīnu plūsmu, jo vietu skaits ir ierobežots. Grūti pateikt, vai šī brīža risinājums ir tas labākais.”