Idejas košai pavasara dobei. Ķeramies pie darba! 0
Klāt rudens, kad jāsteidz stādīt sīpolpuķes. Tāpēc ir beidzamais laiks, lai sāktu padomāt par vēlamo augu un šķirņu sortimentu.
Pēc garās un vienmuļās ziemas pirmie pavasara ziedi vienmēr tiek sagaidīti ar lielu prieku. Tāpēc dobei jābūt tur, kur to visbiežāk varam uzlūkot: no virtuves vai dzīvojamās istabas loga, pie namdurvīm vai verandas, kur labprāt uzturamies, baudot pavasara saulīti.
Ja iedomājamies košu dobi, tad pirmās prātā nāk sīpolpuķes: sākot ar sniegpulkstenītēm, muskarēm, sniedzītēm, hiacintēm, narcisēm, tulpēm… Bet pavasara vēsās naktis spēj izturēt arī daudzas no divgadīgajām puķēm, piemēram, atraitnītes, mārpuķītes…
Sīpolpuķes vien
Protams, dobi var veidot tikai no sīpolpuķēm, un tā būs ļoti skaista. Taču jādomā, kas nāks sīpolpuķu vietā, kad tās būs noziedējušas. Ja mērķis ir saglabāt sīpolus nākamajam gadam, augiem vajag laiku, lai tie nobriestu. Līdz ar to lapām jāļauj dabīgi nokalst. Šajā gadījumā dobe diezgan ilgu laiku nebūs pievilcīga.
Sīpolpuķes var stādīt plastmasas kastēs un ierakt dobē. Pēc augu noziedēšanas kastes ar sīpolpuķēm izrok un novieto nomaļākā vietā sīpolu nobriešanai. Bet dobē saber jaunu substrātu un stāda vasaras puķes.
Ja pēc augu noziedēšanas sīpolus paredzēts izmest, tad augu nomaiņa būs salīdzinoši ātra, un dobe drīz vien iegūs savu jauno izskatu.
Sīpolpuķes kopā ar divgadīgajām
Tā būs viskrāšņākā augu kombinācija, jo divgadīgās puķes zied salīdzinoši ilgāk par sīpolpuķēm. Labs risinājums ir sīpolpuķes stādīt kopā ar dažādu šķirņu un krāsu neaizmirstulītēm, atraitnītēm, ilggadīgajām mārpuķītēm… Taču visskaistākā dobe būs, ja divgadīgās puķes stādīs pavasarī, jo siltumnīcā audzētie stādiņi būs brangi saauguši un ziedoši.
Ziemciešu dobes košums
Visilgāk nepievilcīgas pavasarī ir ziemciešu dobes. Taču ar pavasarī ziedošajām puķēm tām var dot košu akcentu. Ja ziemcietes izstādītas pietiekami reti, starp tām grupās var stādīt sniegpulkstenītes, tulpes, fritilārijas, kamasijas.
UZZIŅA
Sīpolpuķu stādīšanas pamatlikumi
• Sīpolpuķes stāda 2–3 sīpolu dziļumā.
• Vieglās augsnēs sīpolus stāda dziļāk, smagās – seklāk.