Jau drīz būs klāt! Idejas, kā ielaist pavasari istabā 0
Pēc garās ziemas tā vien prasās izrevidēt skapjus, atvilktnes un glabātavas, kas ikdienā atrodas pa rokai, lai tajās nevaļīgi iesviestu vēlāk kārtojamas lietas. Nu tas vēlāk ir pienācis! Atlikt vairs nevar, jo pavasaris nāk ar svaigumu un tīrību. Protams, vienā dienā ar visu galā tikt nav iespējams, tāpēc sāksim ar vienu telpu, iztīrot to pamatīgi līdz katram stūrītim. Un tā istabu pēc istabas.
Dīvaini, no kurienes sarodas tik daudz nevajadzīgu, nelietotu un pat aizmirstu mantu? Saplīsušās ierīces un lietas ar defektiem izmetam – ja nav salabotas pusgada laikā, visticamāk, arī netiks salabotas. Pārējās sašķirojam – laiki tagad tādi, ka tas, kas vienam lieks, citam ir pašā reizē. Ja nav paziņu vai zināmu organizāciju, kur lietas nogādāt, interesējamies pašvaldībā. Katrā pagastā un pilsētā ir sociālās palīdzības dienests, kas vislabāk zinās, kam lieti noderēs trauki, mēbeles un citas saimniecības lietas un kam vajadzīgs apģērbs.
Logiem nomainām aizkarus
Kad kārtība ieviesta, telpās jāielaiž vairāk gaismas un gaisa. Cik daudz prieka var sniegt viena rūpīgi nomazgāta spoža loga rūts, to zina tikai pats mazgātājs. Dažreiz ir gana ar to, bet pavasarīgai noskaņai varbūt prasās jauns logu noformējums. Tumšais laiks, kad agri jādedz gaisma, ir garām, līdz ar to smagos aizkarus var praktiski nelietot un nomainīt pret viegla auduma aizkariem maigos toņos. Nevajag dārgus audumus un drapējumus, var iztikt ar puķainu audumu, kam augšmalā piešūtas lentītes, ar kurām aizkaru piesiet pie aizkaru stieņa. Derēs arī katūna aizkariņi abpus logam, ko aizver tikai pa nakti. Bet eksperimentēt gribošas saimnieces var izmantot krāsainus lakatus, ko kā rotaļādamies pārmet pāri aizkaru stienim.
Pārbīdām mēbeles
Ne velti, lai kādā situācijā kaut ko mainītu, iesaka paskatīties uz to it kā no cita skatpunkta. To darīsim arī istabā. Acis ir pieradušas pie ikdienas istabas iekārtojuma, un cilvēkam, kas nav speciālists interjera jomā, grūti uzreiz izlemt – ko un kur pārbīdīt. Tad lieti noder fotoobjektīvs. Nostājamies pēc kārtas katrā istabas stūrī un nobildējam to istabas fragmentu, ko redzam. Var arī tikai lūkoties caur objektīvu. Attēlā uzreiz skaidrāk redzams, kas traucē, lai istabā būtu vairāk vietas, omulības un gaismas.
Nomainām krāsas
Dabā katram gadalaikam ir savas krāsas. Līdzīgi tās ienāk arī telpā, kur dzīvojam. Siltie, smagie zemes toņi rudenī, vēsie un tīrie ziemā, bet pavasarī sirds un acis noilgojušās pēc dzīvīguma, pēc košuma. Istabā mainīt krāsu paleti visvieglāk ar tekstilijām – aizkariem, plediem, spilvenu un sēdekļu pārvalkiem, galdautiem utt. Turklāt tas nenozīmē, ka ik pēc trim mēnešiem jāskrien uz veikalu. Taupīgas saimnieces var iegādāties vai uzšūt tekstila izstrādājumus, ko iespējams lietot no abām pusēm – attiecīgi gadalaikam. Dažreiz aizkari vai spilveni, kas ziemā dzīvojuši vienā istabā, pavasarī, pārceļojot uz citu, ienes tajā pavisam atšķirīgu noskaņu. Vidusjūras zilais, citrondzeltenais, smaragdzaļais, fuksiju rozā – šos toņus dizainers Terenss Konrans iesaka, lai mērenā klimata joslas mājokļos radītu uzmundrinošu noskaņu.
Istabā mainīt krāsu paleti visvieglāk ar tekstilijām – aizkariem, plediem, spilvenu un sēdekļu pārvalkiem, galdautiem utt. Turklāt taupīgas saimnieces var iegādāties vai uzšūt tekstila izstrādājumus, ko iespējams lietot no abām pusēm – attiecīgi gadalaikam.
Vēl der atcerēties, ka interesantas lietiņas var uzšūt arī no nelieliem auduma atlikumiem vai notamborēt, kas īpaši aktuāli šajā sezonā.
Izvēlamies citus dekorus
Rudenī un ziemā, vēloties telpās radīt siltu atmosfēru, izmantojam daudz sveču, paklāju, segu un spilvenu, bet pavasarīgai noskaņai dekori ir pavisam citi. Tie ir ziedi un augi, kas rada arī pavasara smaržu. Daudz gaismas var radīt, izmantojot caurspīdīgus traukus, spoguļus un pulētas virsmas, kas gaismu atstaro.
Nav tā, ka pavasarī un vasarā iztiekam bez svecēm, spilveniem un paklājiem. Tomēr šajos gadalaikos tie ir maigākos toņos, ar gludāku faktūru, vairāk dekoratīvi, nevis funkcionāli.