Huawei vairo sāncensības garu studentos: Tech Arena programma 0
Autors: Haralds Teiermanis
2022/2023 mācību gads būs Huawei jauno talantu sacensību programmas Tech Arena sākums. Ķīnas korporācija ar desmit sacensību posmiem izaicinās tehnoloģiju jomas studentus un stimulēs veselīgas konkurences un dedzīgas sāncensības garu studentijas vidū Eiropā. Klātienes sacensību posmus paredzēts aizvadīt Francijā, Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā, Vācijā, Somijā, Beļģijā, Itālijā, Šveicē un Izraēlā.
Pirms dažām nedēļām vienā no lielajiem Eiropas tehnoloģiju forumiem, jau sesto reizi rīkotajā Viva Technology Huawei pārstāvji izziņoja par jauno iespēju, kas ļaus sacensību atmosfērā sevi izaicināt vairāk nekā 1000 tehnoloģijas specialitāšu studentiem. Starp risināmajiem uzdevumiem līdzās kodēšanai, algoritmiem, matemātikai, un inženierzinātņu jomas reālajiem izaicinājumiem ar kuriem sastopas Huawei speciālisti ikdienā, studentiem, kuri piedalīsies sacensību kārtās būs iespēja slīpēt savas akadēmiskās zināšanas un gūt ieskatu par uzdevumu reālo ietekmi un korporācijas ikdienas darbu. Katrā kārtā tiks apbalvoti seši labākie no dalībniekiem – paredzētas naudas balvas un Huawei ierīces produktivitātes vairošanai.
“Šodienas studenti ir rītdienas pētnieki. Jau pašā sākumā saskaroties ar izaicinājumiem, problēmsituācijām un sāncensību ir lieliska motivācija turpināt augsta līmeņa, uz izcilību tendētas studijas katram no viņiem,” tā Huawei programmu Tech Arena atklājot uzsvēra korporācijas inovāciju laboratorijas vadītājs Parīzes pētniecības centrā, Dario Rossi.
Huawei Tech Arena četras galvenās vērtības, kas vienlaikus arī ir rīcības plāns studentijai ir iespēja sacensties, iespēja sadarboties starpdisciplināri, mācīties un visbeidzot – ne mazsvarīgi tieši studentu nākotnes karjeras kontekstā – tikt aicinātam pievienoties Huawei algoto darbinieku komandai.
Kīnas koncerns gadu no gada stimulē jauno speciālistu konkurētspēju. LA.lv jau minēja par atbalstu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju stipendiju veidā, kur desmiti tūkstošu speciālistiem ir iespēja gūt stipendijas, kur 2600 koledžas studenti saņem finanšu atbalstu. Koncerns iegulda enerģiju pasākumos un arī Latvijā studentiem nesen bija iespēja vērot Hauawei inovāciju izlasi izbraukuma izstādē.
Taču palūkosimies pāri pasākuma ārējai čaulai un ļausim vasarai, kas ierasti ir akadēmiskās vides brīvlaika un atpūtas posms būt par laiku, kurā varam sagatavoties jaunā mācību gada piedāvājumam. Huawei kontekstā šis visupirms ir komandu veidošanas izaicinājums Latvijas IKT studentijai – īpašajā Francijas pārstāvju koordinētajā speciālajā Tech Arena tīmekļa vietnē var pieteikt komandu, kas sastāv no trim dalībniekiem, lai iesaistītos praktiskajā sāncensībā jau no 20.septembra.
Kas būtiski – varam pat atmetot milzīgo mērogu, kurā Huawei iesaistās jaudīgāko tehnoloģiju prātu meklēšanā, redzēt tiešo saikni starp šo vienu konkursu un Huawei kā uzņēmuma vērtībām, kuras nešaubīgi ir vērstas uz ilgtspēju un ilgākā laikā attīstītu konkurētspēju. Daļa inovatoru un akadēmisko izcilnieku saņem stipendijas, citi iesaistās konkursos un sāncensības pārbaudījumos, lai slīpētu savas prasmes – taču visi var tikt “apvienoti” caur vienu galveno mērķi – inovāciju kapacitātes vairošanu.
Ir virkne nozaru, kur līdzīgi kā informācijas tehnoloģiju un komunikāciju jomā, svarīga ir cīņa par spožākajiem speciālistiem. Arī farmācijā, būvniecībā – it visur koncernu veiksmes pamatā ir tā darbinieku radošums un spēja šo prasmi likt lietā.
Vai Latvijas jaunie talanti iesaistīsies Huawei iniciatīvā?