Huawei stipendija palīdz sievietēm sagatavoties līderībai digitālajā laikmetā 0
Nesen noslēdzās Huawei Eiropas Līderu akadēmijas ietvaros realizētas apmācības Prāgā, kurā piedalījās 29 nākotnes līderes no visas Eiropas. Nedēļu ilgajā vasaras skolā dāmas apguva tehnoloģijas un vadības prasmes. Tehnoloģiju nozarē dažādība un iekļaušana joprojām ir izaicinājums. Lai gan ir vērojams progress, statistika liecina, ka sievietes joprojām veido tikai 20-30% no tehnoloģiju nozares darbaspēka. Daudzi nozares uzņēmumi izmanto dažādas metodes, lai mainītu šo situāciju, un Huawei to dara, piešķirot stipendijas.
2020. gadā Huawei Ireland paziņoja par pirmo Tech4Her stipendiju, kuras mērķis bija sniegt finansiālu atbalstu 11 STEM jomā studējošām sievietēm izmēģinājuma programmas ietvaros. Papildus tam Huawei ir radījuši Eiropas Līderības akadēmiju, kuras ietvaros tiek organizētas bezmaksas “Sieviešu līderības skolas digitālajā laikmetā”. Jaunākā stipendijas programma tika īstenota 2022. gada jūlijā Prāgā. Šo skolu mērķis ir apzināt un atbalstīt jaunas sievietes no visas Eiropas, nodrošinot nedēļu ilgu aizraujošu izglītības pieredzi studentēm un jaunajām profesionālēm. Apmācību laikā notiek komandas veidošanas pārbaudījumi, speciālistu uzstāšanās un dažādas meistarklases.
“Es to saucu par vadītāju bakalaura grāda studijām vienas nedēļas garumā,” sacīja Berta Herrero, “Sieviešu līderības skolu digitālajā laikmetā” dibinātāja un direktore. Herrero, kura ir arī Huawei līdztiesības, dažādības un iekļaušanas vadītāja Eiropā, sarunājās ar mani vasaras skolas privātajā studentu pilsētiņā Prāgā, Martinický Palace.
“Mērķis ir ne tikai sniegt kvalitatīvu izglītību bez maksas, bet arī bagātināt, paplašināt redzesloku, lai sieviete jau no mazotnes dzīvotu ar apziņu, ka izvēlēties jebkuru profesiju, un pat ja jau iesāksts karjereras ceļš, viņas var kļūt par kiberdrošības ekspertēm,” teica Herrero.
Šogad Prāgā notika programmas trešā vasaras skola. Trijos gados programmai kopumā pieteikušās vairāk nekā 6000 pretendentes, un taču katrā apmācību programmā uzņemtas mazāk nekā 30 sievietes. Herrero skaidroja, ka 2021. gadā programma tika uzsākta 27 ES dalībvalstīs, vēlāk ziemas skolā tika uzaicinātas piedalīties arī Rietumbalkānu valstis, bet pēdējā vasaras skolā pievienojās Ukraina.
Kas jāzina topošajām pretendentēm
Lai gan “Sieviešu līderības skolu digitālajā laikmetā” pamatā ir tehnoloģiju jautājumi, pretendentēm nav obligāta ar STEM izglītība. Iepriekšējās programmās bija arī dalībnieces ar izglītību filozofijā, literatūrā un zinātnē. Viņa piebilda, ka šādas stipendijas ir svarīgas, jo tās ļauj kvalitatīvai izglītībai būt pieejamai ikvienam. “Pie mums ierodas studentes, kuras nekad iepriekš nav ceļojušas uz ārzemēm, vai pat tādas, kurām nav bijis klēpjdatora,” viņa stāstīja. Programmā var pieteikties studentes un jaunās profesionāles vecumā no 18 gadiem, kurām ir ES, Ukrainas vai Rietumbalkānu valstu pilsonība vai to pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.
“Tā ir pilnībā apmaksāta programma; tas nozīmē, ka no brīža, kad izbraucat no mājām, līdz brīdim, kad pēc nedēļas atgriežaties, visas jūsu izmaksas tiks apmaksātas. Jums nav jādomā ne par ko citu kā tikai par mācīšanos un pozitīvu ieguldījumu grupā.”
Tātad, ja pretendentēm nav nepieciešama pieredze STEM jomā un nav finansiālu šķēršļu, kam tad ir jābūt pieteikumā? “Motivācijai. Pretendentēm ir jābūt pareizajai motivācijai, vēlmei mācīties,” viņa teica. “Mēs no studentēm sagaidām pozitīvu ieguldījumu.”
Lai gan šī ir neticama iespēja, Herrero uzsvēra, ka tā ir arī ļoti intensīva programma. “Neraugoties uz to, ka skola ilgst vien nedēļu, tā prasa daudz spēka un ir ļoti nogurdinoša, jo no agra rīta līdz pat vakaram studentēm jāapmeklē kādas nodarbības vai komandas veidošanas vingrinājumi,” viņa piebilda. “Šīs meitenes ierodas kā studentes, bet dodas mājās kā līderes.”