Huawei priekšsēdētājs Guo Pins (Guo Ping).
Huawei priekšsēdētājs Guo Pins (Guo Ping).
Publicitātes foto

Huawei publicē 2021. gada biznesa rezultātus 0

Šodien uzņēmums Huawei publicējis 2021. gada finanšu pārskatu. Pērn uzņēmumam kopumā izdevies sasniegt plānotos biznesa rezultātus, gūstot rekordlielu neto peļņu – 17,8 miljardus ASV dolāru, kas ir 75,9% peļņas pieaugums, salīdzinot ar 2020. gadu. Kopējie Huawei ieņēmumi 2021. gadā sasnieguši 99,9 miljardus ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Neraugoties uz pandēmijas radītajiem šķēršļiem, arī aizvadītajā gadā Huawei pamatdarbībai IKT infrastruktūras jomā izdevies palikt nemainīgi stabilai, savukārt jauni uzņēmējdarbības segmenti, piemēram, digitālā enerģija un mākoņdatošana, ir piedzīvojuši būtisku izaugsmi.

“Arī uzņēmuma peļņas rādītāji pērn neatpalika no straujā attīstības tempa – 2021. gada neto peļņas apmērs sasniedza rekordaugstu līmeni, kas galvenokārt skaidrojams ar uzlabotiem produktiem, efektīvāku uzņēmuma iekšējo darbību, kā arī sasniegumiem digitalizācijā. Pateicoties tam, mēs spējām ne tikai saglabāt stabilu finansiālo stāvokli un turpināt veikt investīcijas ar nākotnes perspektīvu, bet arī pakāpties “Fortune Global 500” pasaules lielāko uzņēmumu sarakstā par piecām pozīcijām,” norāda Huawei priekšsēdētājs Guo Pins (Guo Ping).

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

2021. gadā Huawei kopējie ieguldījumi pētniecībā un attīstībā sasniedza 22,4 miljardus ASV dolāru, kas veidoja 22,4% no uzņēmuma kopējiem ieņēmumiem. Tādējādi Huawei ieņēma 2. vietu Eiropas Savienības industriālo pētniecības un attīstības investīciju rezultātu pārskatā, sasniedzot augstāko uzņēmuma pozīciju pēdējo desmit gadu laikā. Uzņēmuma panākumi redzami arī piešķirto patentu skaita ziņā – pagājušajā gadā Huawei ieņēma 1. vietu Eiropas Patentu biroja un Ķīnas Nacionālajā intelektuālā īpašuma administrācijas sarakstos, savukārt 5. vietu Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojā.

Stabila izaugsme pagājušā gadā vērojama arī Huawei Carrier Business grupas darbībā, kur kopējie ienākumi sasnieguši 44,1 miljardu ASV dolāru. Uzņēmums palīdzējis izveidot 5G tīklus klientiem 13 valstīs, tostarp Šveicē, Vācijā, Somijā, Nīderlandē un Saūda Arābijā, un parakstījis vairāk nekā 3000 komerciālo līgumu par 5G izmantošanu rūpniecībā visā pasaulē.  Sadarbojoties ar operatoriem un partneriem, 2021. gadā 5G tīkla iespējas bija iespējams plašāk izmantot dažādās nozarēs, tostarp ražošanas un veselības aprūpes jomās.

Tāpat, izmantojot atjaunojamo enerģiju un viedās tehnoloģijas, Huawei palīdzēja operatoriem vairāk nekā 100 valstīs, tostarp Nīderlandē, Indonēzijā, Polijā un AAE, ieviest “zaļus” un dabai draudzīgus komunikāciju tīklus. Huawei ir viens no lielākajiem IKT infrastruktūras nodrošinātājiem visā pasaulē, sastādot vairāk nekā 30% no visas infrastruktūras. Šāds sasniegums norāda ne tikai uz stabilu uzņēmuma attīstību, bet arī uz nozares pārstāvju uzticību Huawei radītajiem risinājumiem.

Publicitātes foto

Aizvadītais gads nesis panākumus arī Huawei Patēriņa produktu biznesa virzienā. Ieņēmumi no dažādu viedierīču pārdošanas 2021. gadā pieauga par 30,3%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tāpat arī Huawei lietotāju skaits turpina pieaugt, pagājušā gada beigās sasniedzot vairāk nekā 730 miljonus aktīvo Huawei ierīču lietotāju.

Uzņēmums turpina attīstīties arī veselības un fitnesa virzienā – Huawei lietotne, kas piedāvā zinātnē balstītus padomus par fiziskajām aktivitātēm un dažādus veselības monitoringa pakalpojumus, jau sasniegusi 83 miljonus lietotāju. Turklāt 2021. gada trešajā ceturksnī uzņēmums izvirzījās vadībā pēc pārdoto viedpulksteņu skaita visā pasaulē – tieši viedpulksteņi ir viena no plašāk izmantotajām viedierīcēm fizisko aktivitāšu laikā.

Publicitātes foto

“Arī 2022. gadā Huawei turpinās sekot līdzi aktuālajām digitalizācijas un oglekļa neitralitātes tendencēm, veikt ieguldījumus pētniecībā un attīstībā, atbalstīt globalizāciju, saglabāt atvērtu un inovatīvu pieeju biznesam, kā arī piesaistīt labākos speciālistus no visas pasaules, lai kopīgi rastu arvien jaunus risinājumus tehnoloģiju nozarē,” stāsta Huawei priekšsēdētājs Guo Pins (Guo Ping).

Reklāma
Reklāma

“Mēs turpināsim sadarboties ar klientiem un partneriem visā pasaulē, lai izveidotu videi draudzīgu, vienkāršotu un viedu IKT infrastruktūru un veicinātu digitālo transformāciju visās nozarēs, kā arī turpināsim nodrošināt enerģētikas nozares digitalizāciju labākai un ilgtspējīgākai nākotnei.”

2021. gada finanšu pārskatu neatkarīgi ir revidējis starptautiskais grāmatvedības uzņēmums KPMG. Pilnu 2021. gada ikgadējo pārskata tekstu varat lejuplādēt šeit: https://www.huawei.com/en/annual-report/2021