Publicitātes foto

Huawei publicē 2020. gada ziņojumu par inovācijām un intelektuālo īpašumu 0

Tehnoloģiju uzņēmums Huawei publicējis 2020. gada ziņojumu (white paper)  par inovācijām un intelektuālo īpašumu. Šajā ziņojumā galvenokārt apkopota Huawei inovāciju un intelektuālā īpašuma pārvaldības vēsture līdz 2010. gadam, iekļaujot datus un lielākos sasniegumus, kas saistīti ar uzņēmuma ieguldījumiem, pētniecību un attīstību kopš 1990. gada.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Mēs vēlamies parādīt mūsu inovāciju vēsturi pēdējo 30 gadu laikā un mūsu ilgtermiņa apņemšanos cienīt, aizsargāt un ieguldīt intelektuālajā īpašumā. Vēlamies, lai ar šī ziņojuma palīdzību ikviens labāk izprastu, kā Huawei ir kļuvis par tādu uzņēmumu, kāds tas ir šodien,” uzsvēra Songs Liupings (Song Liuping), Huawei galvenais juridiskais direktors.

Uzņēmums ziņojumā norāda, ka, ilgstoši investējot inovācijās, tas ir kļuvis par vienu no lielākajiem patentu īpašniekiem pasaulē. 2020. gada beigās Huawei piederēja vairāk nekā 100 000 aktīvu patentu vairāk nekā 40 000 patentu grupās visā pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jau kopš uzņēmuma dibināšanas inovācijas ir bijušas Huawei biznesa prioritāšu augšgalā. Mūsu 2020. gada ziņojumā ir uzskaitīti visi Huawei iesniegtie patenti, kā arī paveiktais pētniecībā, attīstībā un inovācijās 90. gadu beigās un 2000. gadu sākumā,” sacīja Džeisons Dings (Jason Ding), Huawei Intelektuālā īpašuma tiesību departamenta vadītājs.

“Huawei patentu pieteikumu skaits 2000. gadu sākumā pasaules mērogā bija līdzvērtīgs citiem nozares līderiem, un uzņēmuma šī brīža sasniegumi ir rezultāts ilgtermiņa ieguldījumiem inovācijās, pētniecībā un attīstībā,” viņš papildināja.

Savu pirmo patenta pieteikumu Ķīnā Huawei iesniedza tālajā 1995. gadā, bet pirmo patenta pieteikumu ASV – 1999. gadā. Pēc tam 2008. gadā Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija Huawei ierindoja pirmajā vietā iesniegto patentu pieteikumu skaita ziņā, kas iesniegti saskaņā ar Patentu sadarbības līgumu. 2019. gadā Huawei ierindojās 2. vietā Eiropā un 10. vietā ASV saņemto patentu skaita ziņā. Tāpat uzņēmums ir lielākais patentu īpašnieks Ķīnā.

“Tiek lēsts, ka Huawei laika posmā no 2019. līdz 2021. gadam no patentu licencēšanas gūs ieņēmumus līdz pat 1,3 miljardiem ASV dolāru,” norādīja Džeisons Dings. Tāpat uzņēmuma pārstāvis ziņoja, ka par katru pārdoto 5G viedtālruni Huawei nodrošinās saprātīgu autoratlīdzības procentuālo likmi un kā maksimālo autoratlīdzības samaksu – 2.5 ASV dolārus par katru pārdoto vienību.

“Huawei ir bijis lielākais 5G standartu tehniskais veicinātājs un patentu licencēšanas jomā ievēro taisnīgus, saprātīgus un nediskriminējošus (FRAND) principus. Ceram, ka mūsu noteiktā autoratlīdzības likme paātrinās 5G ieviešanu, nodrošinot 5G ieviesējiem pārredzamāku izmaksu struktūru, kas palīdzēs viņiem ātrāk virzīt uz priekšu ar investīcijām saistītos lēmumus,“ komentēja Dž. Dings.

Reklāma
Reklāma

Bijušais Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) ģenerāldirektors Francis Garijs (Francis Gurry) sacīja, ka uzņēmums Huawei, atklājot licences maksas struktūru 5G standarta būtiskiem patentiem (SEPs), veicina plašu standartu pieņemšanu un izmantošanu. Šādi standarti ir izstrādāti, lai nodrošinātu savienojamību, uzticamību un pārredzamu konkurenci, kā arī taisnīgu peļņu no ieguldījumiem pētniecībā un attīstībā.

Songs Liupings norādīja, ka uzņēmums regulāri ziņos par turpmākajām darbībām, kas saistītas ar inovācijām un intelektuālo īpašumu, lai sabiedrībai kļūtu skaidrāka Huawei pieeja inovācijām. Tā būs daļa no uzņēmuma plašākās iniciatīvas kļūt atklātākam un pārredzamākam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.