Huawei piedāvā inovatīvu risinājumu ugunsgrēku agrīnai atklāšanai un tūlītējai darbībai, izmantojot 5G, mākslīgo intelektu un dronu tehnoloģiju 0
Huawei un Nova-Wind Grieķijas mežos pirmo reizi prezentēja tehnoloģisko risinājumu mežu ugunsgrēku atklāšanai. Projektā tiek izmantota uz 5G balstīta tehnoloģija, kā arī algoritmi, MI un dronu robotika.
Ugunsgrēka atklāšanas programmā tiek izmantota agrīnās brīdināšanas sistēma ekstremālu notikumu, piemēram, ugunsgrēku, identificēšanai, izmantojot sensorus un dronus, lai risinātu problēmu, kas rada nopietnu sociālo, vides un ekonomisko ietekmi.
Sensori, kas uzstādīti parka stratēģiskajos punktos, savienojas ar incidentu vadības platformu un dronu. Drons veic regulārus novērošanas lidojumus, kā arī ārkārtas lidojumus sensoru indikāciju gadījumā. Lai atklātu dūmus vai ugunsgrēku, tiek izmantoti īpaši algoritmi, kas analizē attēlu un nosūta datus uz vadības centru, norādot svarīgās vietas. Ārkārtas situācijā drons caur kameru uztver dūmus vai ugunsgrēku, un tas nosūta ziņojumu uz vadības centru, un drons nekavējoties steidzas uz dūmu atklāšanas vietu, lai apstiprinātu notikušo. Tad drons vai nu atgriežas savā bāzē, vai reģistrē ugunsgrēka attīstību.
Rezultāts ir tūlītēja ugunsgrēka izcelšanās punkta identificēšana, attālu teritoriju reāllaika uzraudzība, agrīna dūmu un ugunsgrēka vizuāla atklāšana un rezultātā cilvēku dzīvības aizsardzība.
Izmantojot programmu Elevate Greece, kas ir Attīstības un investīciju ministrijas iniciatīva, Elevate Greece, kuras mērķis bija identificēt daudzsološus jaunuzņēmumus un atbalstīt to izaugsmi, Huawei sadarbojās ar PROBOTEK un pārņēma pilotprojekta finansējumu. Šajā projektā Nova-Wind ir savienojamības pārklājuma telekomunikāciju nodrošinātājs, un jaunuzņēmums PROBOTEK piedāvā risinājumu agrīnās atklāšanas sistēmai.
Savā apsveikuma runā Lauku attīstības un pārtikas ministrs Georgijs Georgantas uzsvēra: “Tas ir nozīmīgs projekts mūsu valstij, kas izmēģinājumu līmenī ievieš jaunu tehnoloģiju iespējas, lai aizsargātu vidi un jo īpaši aizsargātu mūsu nacionālo mantojumu. Lai to saglabātu, mums ir jāaizsargā dabiskā vide – mūsu valsts fauna un flora.
Šajos centienos nozīmīga loma ir progresīvām tehnoloģijām, jo to ieguldījums ne tikai mežu aizsardzībā, bet arī kopumā klimata krīzes risināšanā var būt izšķirošs. Vēlos pateikties Huawei Greece un Nova-Wind, jo, sadarbojoties, tie veido profilaktiskās ugunsgrēka atklāšanas risinājumu ceļu un kopumā veic uzlabojumus arī vides aizsardzības un primārās ražošanas jomā.
Tajā pašā laikā Pētniecības un tehnoloģiju ministra vietnieks Hrists Dimas (Christos Dimas) uzsvēra: “Sadarbība starp Huawei un Nova-Wind ar PROBOTEK iepazīstināja ar inovatīvu izmēģinājuma ugunsgrēka atklāšanas programmu, izmantojot 5G tehnoloģiju, mākslīgo intelektu, algoritmus un vismodernākos dronus. Šī ir agrīnas brīdināšanas un identifikācijas sistēma ekstremāliem notikumiem, piemēram, ugunsgrēkiem, kas, izmantojot sensorus un dronus, palīdzēs risināt fenomenu ar sociālu, vidi un ekonomisku ietekmi.
Tehnoloģiju nozares uzņēmumu uzņēmējdarbības sinerģija ar jaunajiem Elevate Greece uzņēmumiem ir labs piemērs tam, kā mēs varam balstīties uz talantiem, idejām un cilvēkresursiem, kas mums ir nepieciešami, lai stātos pretī mūsdienu izaicinājumiem, piemēram, klimata krīzei. Sirsnīgi apsveicu šīs iniciatīvas veidotājus un dalībniekus, kuri dod mums pārliecību par to, ka Grieķijas inovāciju ekosistēmai tagad ir potenciāls un instrumenti, lai sasniegtu sadarbību un lieliskus rezultātus.
Dionisis Aug.Kiriakopuloss (Dionisis Aug. Kyriakopoulos), Agronomijas zinātņu institūta prezidents: “Agronomijas zinātņu institūts apsaimnieko Sigrū (Syggrou) mežu, kas ir viens no retajiem zaļajiem mežiem Atikas reģionā. Tas aizņem apmēram 950 akrus, kas ir vienīgais atlikušais dabiskais mežs plašākā reģionā un visā Atikā. Tā ir noteikta kā īpaši dabas skaistuma ainava (GG 968/1991), kā arī arheoloģisko atradumu atklāšanas vieta, taču tā ir teritorija ar iespēju sabiedrībai tai brīvi piekļūt. Tā kā mums ir meža platība ar 750 priedēm, viens no mūsu galvenajiem balstiem ir ugunsgrēku novēršana, kas pēdējos gados ir spēcīgi ietekmējuši valsti.
Šajā kontekstā un papildus citiem preventīvajiem pasākumiem, ko veicam katru vasaru, mēs priecājāmies sadarboties ar Huawei, Nova-Wind un PROBOTEK, lai īstenotu izmēģinājuma ugunsgrēka atklāšanas projektu mūsu reģionā, izmantojot mākslīgo intelektu (MI) un dronu tehnoloģiju, kas Grieķijā tiek izmantota pirmo reizi. Mēs ceram, ka šis pilotprojekts pēc tā pabeigšanas kļūs par vēl vienu nozīmīgu ugunsdrošības līdzekli.
Huawei rīkotājdirektors Niks Lazaris (Nikos Lazaris) uzsvēra: “Mēs Huawei Grieķijā esam pārliecināti, ka jaunākās tehnoloģijas var palīdzēt labāk aizsargāt iedzīvotājus un vidi. Kā oficiāli Attīstības un investīciju ministrijas iniciatīvas Elevate Greece atbalstītāji, mēs jau esam finansiāli palīdzējuši Ceturtās industriālās revolūcijas tehnoloģiju sektorā strādājošajiem jaunuzņēmumiem, un tagad mēs atbalstām PROBOTEK ar finansējumu šai izmēģinājuma preventīvajai ugunsgrēka atklāšanas programmai. Mēs ceram uz turpmākām partnerattiecībām ar jaunuzņēmumiem galvenajās tehnoloģiju nozarēs mūsu valsts sabiedrības un dabas bagātību labā.”
Panajotis Georgiopuls (Panagiotis Georgiopoulos), Nova-Wind izpilddirektors, noslēgumā teica: “Klimata pārmaiņas ir realitāte, un valsts aizsardzība ir nacionālas nozīmības jautājums. Nova-Wind palīdz risināt klimata krīzi ar rūpīgu un daudzveidīgu programmu, kuras aspekts ir ugunsgrēka atklāšana, izmantojot tehnoloģijas.
Šī iniciatīva, ko šodien uzsākam Sigrū mežā, ir pierādījums tam, ka, izmantojot 5G tīklu un viedos pakalpojumus, var novērst ekstrēmus notikumus ar ekonomisku, sociālu un vides ietekmi. Publiskās un privātās organizācijas apvienojās šajā projektā, parādot, ka ir nepieciešams strādāt kopā, lai aizsargātu mūsu valsti.”