Publicitātes foto

Huawei: Neizīdles ezera bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, izmantojot progresīvu tehnoloģiju 1

Huawei Austria kopā ar Vīnes Universitāti un Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālo parku atbalsta pētniecības projektu, lai veicinātu zināšanas par vides aizsardzību un sugu saglabāšanu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Huawei Austria, Vīnes Universitāte un Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālais parks ir sākuši kopīgu TECH4ALL projektu. Sadarbībā ar NGO Rainforest Connection (RFCx) tiks izmantotas viedās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts, lai pētītu bioloģisko daudzveidību Neizīdles ezera niedru joslā un, ņemot vērā iegūtos rezultātus, ieviestu piemērotus aizsardzības pasākumus.

“Mēs esam bioloģiskās daudzveidības aktīvais punkts Austrijā, un mūsu rīcības pamatā ir tiešais darbs,” skaidro nacionālā parka direktors DI Johanness Ehrenfeldners (Johannes Ehrenfeldner). Projekts, kuru plānots turpināt divus gadus, nesīs neskaitāmus ieguvumus vistālāk Rietumos esošajam stepju ezeram Eirāzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Austrijas milzīgās bioloģiskās daudzveidības aizsardzība

Neizīdles ezers ir ne tikai lielākais ezers Austrijā — tajā ir arī ļoti īpaša flora un fauna. Šī projekta rezultātā var uzlabot līdzsvaru starp niedru joslas pārvaldību un vides aizsardzību, kā arī reģiona ekosistēmu cilvēkiem un dzīvniekiem.

“Ar iegūtajām zināšanām mēs varam izstrādāt pasākumus cīņai pret klimata pārmaiņām.” Dr. Kristiāns H. Šulcs (Christian H. Schulze) no Botāniskās un bioloģiskās daudzveidības pētniecības fakultātes Vīnes Universitātē piebilst: “Augsnes hidroloģiskās dinamikas izmaiņas ietekmēs ne tikai niedru joslas stāvokli, bet arī tās bioloģisko daudzveidību.”

Projektā tiks pētīta ūdens līmeņa svārstību īstermiņa un ilgtermiņa ietekme uz ligzdojošām putnu sugām, kā arī niedru joslu nozīme savvaļas dzīvniekiem visa gada garumā. Pētnieki arī noskaidros, kā dažādi laika apstākļi ietekmē putnu dziesmas. “Klimata pārmaiņu sekas Neizīdles ezera reģionā ir acīmredzamas,” saka Burgenlandes gubernatora vietniece Astrida Eizenkopfa (Astrid Eisenkopf).

“No kopīgā TECH4ALL projekta mēs ceram gūt jaunus ieskatus vides aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības jautājumos. Tā mēs varēsim saglabāt reģionu labā stāvoklī iedzīvotājiem.”

Projekta vajadzībām niedru joslā tiek ievietotas vairāk nekā 70 ierīces, kas ieraksta skaņu. Dažas ierīces saglabā ierakstus turpmākai analīzei, bet citas, sauktas par Nature Guardian, ir tieši savienotas ar bezvadu tīklu.

Reklāma
Reklāma

Nature Guardian ir akustiskās novērošanas sistēma, kas rada pilnīgi jaunu dimensiju pētniecībā, ļaujot nepārtraukti vākt akustiskos datus dažādās vietās neatkarīgi no laika apstākļiem vai diennakts laika.

Nature Guardian dati tiek pārraidīti attāli un reāllaikā, izmantojot Austrijas labāko bezvadu tīklu Magenta. Šī ātrā un minimāli invazīvā pieeja ne tikai ietaupa daudz pētnieku laika, bet arī ļoti minimāli ietekmē dzīvnieku biotopu.

Villijs Songs (Willi Song), Huawei Technologies valdes priekšsēdētājs Čehijā, Austrijā un Slovākijā, skaidro tehnoloģijas pamatprincipus: “Lielākā priekšrocība — putnu un abinieku balsis var tikt pārraidītas pa mobilo tīklu, tādējādi aiztaupot zinātniekiem daudz laika un samazinot ietekmi uz dzīvniekiem. Turklāt šajā konkrētajā reģionā pētniekiem ir ļoti grūti piekļūt pētāmajiem objektiem.”

Tehnoloģijas un mākslīgais intelekts dabā

Sākot ar pozitīvu ietekmi uz sabiedrību, beidzot ar saglabāšanas projektiem, — tehnoloģijām ir liela nozīme daudzās jomās, un tās ievērojami veicina dažādas pozitīvas norises. Projekts Neizīdles ezera reģionā ir Huawei pirmais TECH4ALL projekts Austrijā.

Kopā ar NGO Rainforest Connection Huawei jau strādā pie daudziem dažādiem starptautiskiem projektiem: pie Īrijas krastiem tiek novēroti un aizsargāti vaļi, un Čīles mežos Huawei strādā, lai aizsargātu kritiski apdraudēto Darvina lapsu.

“Austrijā ir vienreizīgas, neskartas ekosistēmas un milzīga bioloģiskā daudzveidība. Ir brīnišķīgi, ka mēs beidzot varam īstenot projektu šajā skaistajā valstī kopā ar lieliskiem partneriem,” teica Krisija Dērkina (Chrissy Durkin), starptautiskās paplašināšanās direktore uzņēmumā Rainforest Connection.

“Sadarbībā ar tādiem lieliskiem tehnoloģiju uzņēmumiem kā Huawei mēs varam īstenot pētniecības projektus. Bez viņu kompetences tas nebūtu iespējams.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.