Huawei aicina veidot ciešāku sadarbību starp publisko un privāto sektoru, lai atjaunotu uzticību tehnoloģijām 0
Sv. Gallena simpozijs, kurš ik gadus pulcē esošos un topošos līderus no visas pasaules, šogad atzīmēja savu 50. gadskārtu. Tūkstotis dažādu paaudžu simpozija dalībnieku piedalījās trīs dienu dialogā, gan klātienē no sv. Gallena universitātes, starptautiska centra Singapūrā, desmit Šveices vēstniecībām dažādās pasaules malās, gan pieslēdzoties tiešsaistē.
Huawei vecākā viceprezidente un valdes locekle Katrīna Čena uzrunāja dalībniekus 7. maija rītā. Privāto sektoru Simpozijā pārstāvēja arī uzņēmuma Roche valdes priekšsēdētājs Kristofs Francs, uzņēmuma Daimler valdes priekšsēdētājs Ola Kalēnijs, uzņēmuma Microsoft izpilddirektors Satja Nadella, un uzņēmuma HCL Corporation izpilddirektors Rošni Nadars Malhotra.
Dialogā iesaistījās arī politiski līderi, tostarp – Austrijas kanclers Sebastians Kurcs, starptautisku organizāciju pārstāvji, piemēram, Šveices Digitālās iniciatīvas priekšsēdētāja Dorisa Leutarda. Klātesošie pulcējās, lai apmainītos ar viedokļiem par šī gada tēmu “Uzticēšanās ir svarīga”, kas ir ļoti nozīmīga vērtība arī Huawei korporatīvajā kultūrā.
Čena uzrunā pauda viedokli, ka, lai panāktu sabiedrības uzticēšanos tehnoloģijām, ir nepieciešama cieša politikas veidotāju, regulatoru un privātā sektora sadarbība.
“Arvien vairāk ierīces ir savienotas, arvien vairāk pakalpojumu pārceļas tīklā, arvien vairāk būtiskā infrastruktūra kļūst atkarīga no nepārtrauktas datu apmaiņas, tāpēc valdībām visā pasaulē ir jānodrošina tas, ka visus aizsargā visaugstākie drošības standarti,” viņa teica. “Tikai kopēji noteikumi var garantēt drošības līmeni, kurš radīs uzticību tehnoloģijām.”
Svētā Gallena simpozijs šogad sākās 5. maijā. Pasākuma dalībnieki piekrita, ka uzticības pamatā ir atklātība un caurskatāmība. Viņi uzskata, ka ir laiks spert konkrētus soļus, lai risinātu Covid-19 pandēmijas radītos un kopējos izaicinājumus un riskus.
Sabiedrības uzticēšanos politiskajām un ekonomikas institūcijām, kā arī jaunām tehnoloģijām un plašsaziņas līdzekļiem pēdējā laikā ir mazinājusies, it īpaši starp jaunākās paaudzes sabiedrības pārstāvjiem. Šo situāciju vēl vairāk saasināja COVID-19 pandēmija.
“Mēs – jaunākās paaudzes pārstāvji – ar sociālo mediju starpniecību esam saistīti ar lielu cilvēku skaitu, taču tas neatbilst cilvēku lokam, kuriem varam uzticēties,” sacīja Simons Zulligers, 35 studentu komandas loceklis no Svētā Gallena universitātes, kas organizēja šī gada simpoziju.
Komanda pauda viedokli, ka būtiski ir atrast veidus, kā saglabāt un stiprināt uzticēšanos. Tas ir būtiski ilgtspējīgam atveseļošanās procesam.
Arī Čena pauda cerību, ka nākamās paaudzes līderi būs spējīgi attīstīt uzticēšanos, lai veidotu pasauli, kura būs visaptveroši savienojama: “Aicinu turpināt attīstīt labas attiecības starp kopienām, indivīdiem un vidi, kurā tie dzīvo.
Mums jāattīsta spēcīga uzticēšanās tehnoloģijām, ko nodrošinātu kopēji izvirzīti noteikumi, inovācijas un progress. Tikai tad spēsim nodrošināt tehnoloģiju ilgtspējīgu un uzticamu izmantošanu.”