Hosams Abu Meri: “Sievietēm svētkos alkohols jālieto mazāk nekā vīriešiem!” 11
Jāņi ikvienam sevis cienošam latvietim saistās ar bagātīgi klātu svētku galdu. Lai nākamajā dienā Jāņu prieki neturpinātos ar sāpošu vēderu, Gastroenterologs Hosams Abu Meri STV raidījumā “Starp mums runājot” atklāj, no kā šajos svētkos labāk atturēties, kā arī atklāj interesantu faktu par alkohola lietošanas atšķirībām sievietēm un vīriešiem.
“Nevajadzētu ēst cūkas cepeti, kotletes, malto gaļu. Ja gaļa pirkta tirgū, pašu marinēta un gatavota – tas vēl ir veselīgi, bet, iegādājoties malto gaļu vienkārši veikalā, tai klāt ir tauki un dažādas neveselīgas piedevas, par kurām pircējs pat nenojauš,” skaidro Abu Meri.
Cilvēkiem ir jāēd mazāk taukains ēdiens, viņš piemetina. Ja sākumā atteikties no smagiem, trekniem ēdieniem ir grūti, tad ar laiku, pamainot ēdienkarti, kuņģi iespējams pieradināt un vēders pēc karbonādēm vairs tik ļoti neilgosies. Īpaši labs padoms uz svētku laiku, kad treknus gaļas ēdienus var aizstāt ar citiem svaigiem produktiem.
Turpinot sarunu par vēderpiekiem, gastroenterologs atklāj interesantu faktu, kādēļ sievietēm Jāņos jālieto mazāk alkohols nekā vīriešiem un tam nav nekādā sakara ar dzimumu diskrimināciju vai aizspriedumiem – viss balstīts uz medicīniskiem faktiem.
“Tas ir saistīts ar speciālu fermentu, kas atrodas kuņģī. Tas izdalās, lai sašķeltu alkoholu,” saka Abu Meri, kā piemēru minot tik vienkāršu visiem zināmu patiesību – ja vīrietis ar sievieti izdzer vienāda daudzuma alkoholu, sieviete iet uz tualeti trīs reizes biežāk. Iemesls tam ir pierādījums, ka sievietes kuņģī iepriekš nosauktais ferments ir mazāk, tādēļ organisms ātrāk atbrīvojas no šķidruma.
Vairāk video. Saruna ar gastroenterologu sākas 40:08 minūtē.