![](https://lastatic.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/2025/02/asedfgh-1024x581.jpg)
VIDEO. “Hosam Abu Meri, man bija krūts audzējs, valsts manā veselībā ir ieguldījusi vismaz 200 000 eiro!” Inese Supe ar spēcīgiem vārdiem uzrunā ministru 0
“Hosams Abu Meri, atvainojos, ka uzrunāju Jūs šeit! Bet…šis patiešām ir ļoti aktuāls jautājums. Es esmu onkoloģijas paciente. Man bija trīskārši negatīvs, krūts audzējs 2.stadijā. BRACA1, Grade 3 – ķīmija neiedarbojās. Valsts manā veselībā ir ieguldījusi vismaz 200 000 eiro. Visu mūžu būšu reto slimību paciente. Vēzis var atgriezties,” Facebook raksta žurnāliste Inese Supe, kura ilgstoši dalījusies ar savu veselības atgūšanas stāstu publiski.
“Profilaktiskā mastektomija, kurai Jūsu vadītajai ministrijai nepietiek finansējuma, var ne tikai glābt dzīvības, bet arī ietaupīt valsts finanses. Šīs sievietes, kurām ir ģenētisks gēna bojājums, profilaktiski izņemot krūtis nebūs jāuztraucas par to, ka viņas nokļūs krūts vēža pacientu sarakstā! Valstij nebūs jātērējas dārgām zālēm, ķīmijterapijas preparātiem! Es saprotu, ka Facebook nav īstā vieta, kur vērsties, bet…es ceru uz cilvècīgu sapratni,” žurnāliste norāda.
Latvijā krūts vēzis ir biežākā ļaundabīgā saslimšana un arī biežākais nāves cēlonis sievietēm vecumā no 35 līdz 64 gadiem.
Aptuveni 10 % krūts vēža pacientēm saslimšana ir saistīta ar iedzimtām, ģenētiskām izmaiņām, un šajos gadījumos ieteicams savlaicīgi veikt profilaktisko mastektomiju jeb abu krūšu dziedzeru audu izņemšana.
No 2022. gada šīs operācijas apmaksāja valsts. Šogad Veselības ministrija šim mērķim naudu nav atvēlējusi.
Plašāk skaties sižetā.