Protesti Horvātijā. AP/LETA

Horvātu protestē pret Stambulas konvenciju 1

Tūkstošiem horvātu sestdien izgājuši Zagrebas ielās, lai protestētu pret Stambulas konvencijas ratifikāciju.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Guntara Rača neatzītie bērni beidzot satikušies! Publicēts kopīgs foto ar sirsnīgu vēstījumu 24
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Ratifikācijas pretinieki apgalvo, ka konvencija, kuras mērķis ir novērst vardarbību pret sievietēm, pavērs durvis viendzimuma laulību legalizēšanai.

Akcijas rīko organizācija “Horvātija pret Stambulas konvenciju”, kurā apvienojušās dažādas labējās partijas un katoļu baznīcas pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar rīkotāju datiem demonstrācijā piedalījušies 70 000 cilvēku, kamēr saskaņā ar policijas aplēsēm demonstrantu skaits sasniedzis tikai 7000.

Līdz šim Eiropas Padomes Stambulas konvenciju parakstījušas 46 valstis, tostarp arī Horvātija. Taču to ratificējušas tikai 27 valstis.

Horvātijas konservatīvā valdība ceturtdien konvenciju nodeva ratificēšanai parlamentam.

Kā ziņots, par atteikšanos ratificēt Stambulas konvenciju februārī paziņoja Slovākija, bet divas nedēļas iepriekš konvenciju noraidīja arī Bulgārija, kas šobrīd pilda Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts pienākumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.