Foto: Inita Šteinberga, Sandra Ruska

Hortenziju podus gatavo ziemai. Taču nevajag steigties ar nešanu pagrabā 0

“Ļoti populāras ir skaistās liellapu hortenzijas, kas zied baltiem, rozā un ziliem ziediem un Latvijā tiek audzētas podos. Ar laika apstākļiem neko nevar zināt, tāpēc jāmēģina noķert īsto brīdi, kad nest šīs hortenzijas pagrabā. Jo ilgāk tās stāvēs ārā, jo labāk, taču dzinumi nedrīkst apsalt,” piekodina daiļdārza saimniece Velta Breidaka no Ādažiem.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Veltas hortenziju kolekcija jau sanesta pagraba tuvumā. Laiks vēl ir pietiekami labs, lai hortenzijām turpinātu nobriest dzinumi. No nelielas salnas augus var pasargāt, uzklājot agrotīklu. Nereti salnas ir tikai dažas naktis, un tad atkal iestājas siltāks periods. Kad tuvojas sals, tad gan hortenzijas jānes pagrabā. Tāpēc laikus jāatbrīvo vieta, kur augus novietot.

Ja dārza saimnieks katru dienu nav mājās vai arī brauc prom no vasarnīcas, hortenzijas jau tagad var nest ziemošanai paredzētajā vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Jo ilgāk hortenzijas turēs ārā, jo labāk.

Liellapu hortenzijas pirms ziemošanas nedrīkst apgriezt, jo ziedi tām veidojas uz iepriekšējā vasarā izaugušajiem dzinumiem (dārza skarainās un kokveida hortenzijas zied uz jaunajiem dzinumiem). Apgriezta hortenzija nākamajā gadā izaugs sevišķi kupla, taču neziedēs. Tā var gadīties arī tāpēc, ka augs apsalis. Šādi var rīkoties arī speciāli, ja augs izaudzis pārāk liels vai zaudējis kompakto izskatu.

• Nokaltušos dzinumus un to daļas nogriež pavasarī.

Liekot ziemošanas vietā, augsnei podos jābūt mitrai. Ja tās stāvējušas ārā, lietū bez lapām, tad viss kārtībā. Ja, podu paceļot, tas šķiet viegls, ieteicams to izmērcēt ūdenī. Augs var būt piesakņojis podu tā, ka to vairs nevar kārtīgi aplaistīt.

• Ziemā ik pa laikam pārbauda, vai augsne podā nav izkaltusi.

Hortenziju ziemināšanai piemērota vieta var būt gan pagrabs, kur uzglabā saknes, gan garāža vai ēkas bēniņi. Svarīgākais, lai telpā temperatūra ir aptuveni 5 grādi. Var būt gan tumsa, gan gaisma.

Ja šķiet, ka telpā varētu būt vēsāks, hortenzijas viegli apņem ar pretsalnu plēvi. Pirms tam augu vainagu ieteicams saņemt kompakti. Var apsiet, piemēram, ar tās pašas pretsalnu plēves strēmeli. Vainagus var sasiet arī tad, ja glabātavā ir maz vietas. Tad arī mazāka iespēja tos aplauzt. Ja augus ietin, lapas ieteicams nogriezt, atstājot daļu kātiņa, jo tās sāks pūt. Ja augus glabā neietītus, tad ļauj lapām nobirt pašām.

• Pirmajā gadā hortenziju ziemināšana jāuzskata par eksperimentu, jo katrā glabāšanas vietā tā atšķiras.

Foto: Inita Šteinberga, Sandra Ruska
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.