Foto: Susana Vera / Reuters / Scanpix / LETA

Honkongā aptur dzelzceļa satiksmi pēc vardarbīgām sadursmēm starp protestētājiem un policiju 1

Honkongā sestdien tika pilnīgi apturēta dzelzceļa satiksme pēc vardarbīgām sadursmēm starp protestētājiem un policiju, kuras izprovocēja aizliegums protestētājiem aizsegt sejas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Aizlieguma mērķis bija atjaunot mieru Honkongā, kur jau ceturto mēnesi turpinās protesti, bet tas izprovocēja nepakļaušanās solījumus un sadurmes, kurās ticis sašauts 14 gadus vecs zēns.

Protestētāji, pārsvarā biroju darbinieki, nobloķēja ielas tirdzniecības rajona centrā. Pirms sadursmju izcelšanās daži demonstranti noplēsa Ķīnu atbalstošus plakātus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Policija daudzviet lietoja asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus, kuri ieņēma ielas un tur iekūra ugunskurus, kā arī demolēja metro stacijas un Ķīnai lojālus uzņēmumus.

Dzelzceļa satiksmes operators “MTR Corporation” paziņoja, ka satiksme būs pārtraukta visās līnijās, ieskaitot līniju uz lidostu, līdz tehniskās apkopes personāls novērtēs postījumus metro stacijās un veiks remontdarbus.

Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama piektdien paziņoja par aizliegumu aizsegt sejas, piedaloties nesankcionētās protesta akcijās. Tiem, kas aizliegumu neievēros, varēs piespriest līdz gadam ilgu cietumsodu un līdz 24 000 Honkongas dolāru (2795 eiro) naudassodu.

Aizliegums stājās spēkā pusnaktī uz sestdienu (plkst.19 piektdien pēc Latvijas laika), bet tas arī jāapstiprina Honkongas likumdošanas padomei, kas to plāno izdarīt 16.oktobrī.

Aizliegums ieviests, pamatojoties uz 1922.gadā vēl Lielbritānijas koloniālās pārvaldes laikā pieņemtu likumu, kas piešķir valdības vadītājam ārkārtas pilnvaras.

Honkongā jau ceturto mēnesi notiekošie protesti nereti pārauguši vardarbībā un policija lietojusi asaru gāzi, gumijas lodes un ūdens lielgabalus.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.