Vai vakcinēties? 0
Pediatrs un homeopāts Edgars Mednis vakcinēšanos neatbalsta, jo visām vakcīnām, tāpat kā jebkurām ķīmiskajām zālēm, ir blakusparādības. Katrai vakcīnai ir anotācija, kurā aprakstītas iespējamās blakusparādības. “Ērču encefalīta vakcīnai “TicoVac” aprakstītas ļoti daudzas smadzeņu reakcijas, ko tā var izsaukt. Manuprāt, ja mēs runājam par ērču encefalītu un “TicoVac”, šīs divas lietas varētu būt diezgan līdzvērtīgas. Tikai, izvēloties “TicoVac”, mēs paši ejam pretim nepatikšanām, bet ar ērcēm – kā paveiksies.”
E. Mednis stāsta, ka viņa ārsta praksē nācies saskarties ar situācijām, kad nepieciešams palīdzēt bērniem, kuriem radušās nopietnas sekas pēc ērču encefalīta vakcīnas. “Sekas pēc vakcinēšanās visbiežāk ir bēdīgas. Atkārtoti, ar piecu gadu starpību pēc pirmās vizītes, pie manis atvests bērns ar nopietnu smadzeņu bojājumu, ko, iespējams, izraisījusi vakcīna. Mamma cīnās, lai viņam palīdzētu. Bērniņam tagad ir asoņi gadi, bet stāvoklis bēdīgs, un prognozes diemžēl nav labas.”
S. Liepa piebilst, ka nevajadzētu atsevišķi nodalīt jautājumu tikai par ērču encefalīta vakcīnām. Jautājums – vakcinēties vai nevakcinēties – jāskata kā kopums, neizšķirot, vai tā ir vakcīna pret ērču encefalītu, vai citu slimību. “Komplikācijas ir tiem cilvēkiem, kuri jūtīgi pret kādu no vielām, kas ir vakcīnā. Šiem cilvēkiem var rasties vieglas, vidējas, vai smagas komplikācijas. Saviem pacientiem parasti sniedzu pilnu informāciju par to, kas varētu notikt, ja vakcinēsies, nevis ka tā notiktu būs, jo to mēs neviens nezinām. Izvēle ir katra rokās, vakcinēties vai nē!”
To, kādēļ vienam cilvēkam ērces dzīves laika piesūcas vairākkārt, bet citam ne reizi, nosaka katra dzīvesveids, ērču apdzīvotības blīvums, kā arī cilvēka individuālā smarža, kas katram ir specifiska, uzsver I. Vecvagare. Tās ir daudzu faktoru kopums, bet svarīgākā ir mūsu individualitāte.