Foto-Shutterstock

Vai tas sāp? 0

Ārstniecisks efekts tiek sasniegts, arī pateicoties asins nolaišanai. Nelieli asins zudumi uzlabo vispārējo pašsajūtu, neietekmējot hemoglobīna līmeni. Tādējādi dēļu terapija iedarbojas uz organismu kompleksi, ne tikai palīdz ārstēt kādu lokālu kaiti, ar kuru pacients ir vērsies pie hirudoterapeita. Tomēr viena pati dēle nav nekāds brīnumlīdzeklis, vislabāko efektu izdodas sasniegt, to kombinējot ar tradicionālo medicīnu, sabalansētu diētu un fiziskiem vingrinājumiem. ā notiek procedūra.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Dēļu pielikšanas procedūra ir gandrīz nesāpīga – jūtama viegli durstīga sajūta brīdī, kad dēle piesūcas. Cilvēki, kas to izbaudījuši, to salīdzina ar nātres vai divu odu iedzelšanu. Dēles siekalās ir viela, kam piemīt atsāpinoša iedarbība, tādēļ jau pēc dažām minūtēm cilvēks vairs nejūt nekādu diskomfortu. Ādai jābūt tīrai, nesmaržojošai pēc parfīma, dezodorējoša līdzekļa vai ziepēm, jo dēles ožas receptori, kas tai izvietoti pa visu ķermeni, ļoti jutīgi reaģē uz smaržām. Arī krēms var būt to ožas kairinātājs. Tāpat pirms procedūrām nav vēlams lietot medikamentus,
smēķēt vai dzert alkoholiskus dzērienus – šāda asiņu garša dēlei var nepatikt.

Dēli uzliek, vai nu izmantojot mēģeni vai nelielu glāzi, vai ar vienreizējo šļirci, no kuras noņemta priekšējā daļa. Uzlikt dēli no mēģenes nav pārāk ērti, tomēr dažreiz tas ir vienīgais pieņemamais paņēmiens, piemēram, ja dēles jāliek mutes dobumā vai starpenē. Parasti dēlei ļauj piesūkties un palikt līdz pilnīgai asins uzsūkšanai (dēle pati atkrīt), kas vidēji notiek pusstundas laikā, vai arī dēle tiek noņemta uzreiz
pēc piesūkšanās bez asins nolaišanas (parasti izmanto bērniem un cilvēkiem ar noslieci uz anēmiju vai veciem cilvēkiem).

CITI ŠOBRĪD LASA
Medicīniskā dēle ārstēšanas procesā vidēji izsūc ap 5 ml asiņu. Pēc dēles koduma paliek nelielas trīsstarainas rētiņas, kuras kādu laiku (tas var ilgt līdz 24 stundām) turpina viegli asiņot – tas ir normāli un saistīts ar antikoagulantu (asins “šķidrinātāju”), kas nonāk asinīs līdz ar dēles siekalām. Uz brūcītes vēlams likt pārsēju. Koduma vieta kādu laiku niez.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.