Hibiskam Latvijā par aukstu, var pārziemināt telpās 0
Šopavasar veikalā “Maxima” nopirku Sibīrijas hibisku. Lūdzu, pastāstiet, kā to pārziemināt! Siltumnīcas un pagraba man nav. Vai var likt istabā vai pieliekamajā? Varbūt pietiks, ja kārtīgi apsegšu un atstāšu dobē? UNA
Augu kolekcionārs Juris Strods skaidro, ka nav hibisku ar šādu nosaukumu. Visticamāk, runa ir par Sīrijas hibisku (Hibiscus syriacus), kas ir daudzgadīgs malvu dzimtas krūms vai koks. Latvijā to lielākoties audzē kā telpaugu.
Sīrijas hibisks -10 °C salā iet bojā, tāpēc novembra sākumā, pirms aukstuma, iecavnieks augu aplaista un pārvieto uz telpām. Ziemā temperatūra var būt 0…+5 °C, bet nekādā gadījumā vairāk par +10 °C, jo augam jāiziet miera periods. Hibisku var glabāt pagrabā, garāžā vai citā vāji apsildāmā telpā. Var arī riskēt un mēģināt pārziemināt dārzā, pirms ziemas kārtīgi piesedzot (piemēram, ar koku lapām, kūdru, zāģskaidām), bet atkušņos, kas pie mums ir itin bieži, atkal jāatsedz, lai neizsustu. Glabājot vēsā telpā, hibisku līdz pavasarim nelaista. Augs mostas diezgan vēlu pavasarī (lapiņas parādās tikai maija vidū). Taču, kad uzplaukst, zied ļoti bagātīgi līdz pat septembrim.
Latvijā atklātā laukā labi pārziemo tikai muskusa hibisks (Hibiscus moscheutos). Ja tam rada piemērotus augšanas apstākļus, regulāri laista un papildus mēslo, zied nepārtraukti no augusta vidus līdz oktobra vidum.