Hermanis: 18.februāra referendums ir tests Latvijas nodevējiem 0

18.februārī gaidāmais referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu parādīs, kuri Latvijas pilsoņi ir savas valsts nodevēji, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā “100g kultūras” sacīja Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs šo referendumu uzlūkojam kā stresa testu Latvijas valstij, tad tā ir brīnišķīga dieva dāvana. Par diviem miljoniem latu, ko izmaksās referendums, mēs dabūjam visu valstij neuzticamo pilsoņu sarakstu. Tieši tā – 18.februāra referendums ir tests šīs valsts nodevējiem, sauksim lietas īstajos vārdos,” teica Hermanis.

Režisors arī pauda viedokli, ka “visa tā daiļslidošana, ko piekopj daži latviešu pseidointelektuāļi, arī tie, kas aicina vienkārši nepiedalīties referendumā, ir brīvprātīga parakstīšanās valsts nodevēju sarakstā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nodevēji – tā ir īpaša cilvēku suga, viņiem vienmēr atklājas dažādi sarežģīti attaisnojumi, viņi vienmēr savai gļēvulībai māk atrast ļoti smalkus attaisnojumus,” piebilda Hermanis.

Viņaprāt, Latvijas specdienesti ir neuzticami, ja pieļāvuši situāciju, ka referenduma iniciators Vladimirs Lindermans “var tādus sūdus savārīt” un vēl par šo jautājumu uzstāties arī Briselē.

Tāpat Hermanis pauda nožēlu, ka Latvijā joprojām nav iespējas nobalsot elektroniski, un šajā sakarā veltīja skarbus vārdus Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājam Arnim Cimdaram. Nākamajās vēlēšanās nedrīkstot balsot ne par vienu līdzšinējo deputātu, ja divu gadu laikā netiks radīta iespēja balsot elektroniski, viņš sacīja.

“Pēc notiekošā Krievijā un arābu valstīs redzams, ka internetā ir mobilākie un gudrākie cilvēki,” elektronisko vēlēšanu nepieciešamību pamatoja Hermanis.

Viņš arī uzsvēra, ka uz referendumu ir jāiet obligāti, jo ārvalstīs šim jautājumam tiks pievērsta liela uzmanība, īpaši balsojuma procentuālajai attiecībai.

Jau vēstīts, ka sestdien, 18.februārī, notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.