Haralds Burkovskis: Ar korupciju pēdējo reizi saskāros padomju laikos 58
“Man šķiet, ka mums ir ļoti dzīva tā tradīcija sarunāt,” runājot par korupciju, TV24 raidījumā “Preses klubs” norādījis žurnālists Haralds Burkovskis.
Žurnālists norāda, ka Latvijā šobrīd sabiedrībā ir daudz cilvēku 40…50 gadu vecumā, kas nozīmē, ka viņi ir dzīvojuši padomju dzīves telpā. Bet kad ar korupciju beidzamo reizi saskāries viņš pats?
“Ja tu man prasi, kad es pēdējo reizi saskāros ar korupciju, tas droši vien bija padomju laikos,” saka Burkovskis.
Viņš neesot devis piecīti ceļu policistiem un viņam šķiet, ka “mums ir ļoti dzīva tradīcija kaut ko sarunāt.”
Nesen publiskoti aktuālie dati – Latvijas Korupcijas uztveres indeksa 2022.gada rādītājs paliek nemainīgs, liecina starptautiskā pretkorupcijas organizācijas “Transparency International” (TI) publicētā Korupcijas uztveres indeksa rezultāti.
Kā aģentūru LETA informēja organizācijā “Sabiedrība par atklātību “Delna””, salīdzinot ar 2021.gadu, Latvijas rādītājs ir nemainīgs – 59 punkti no 100 un ir ievērojami zemāks nekā virknē citu Eiropas Savienības (ES) un OECD (Eiropas sadarbības un attīstības organizācijas) valstu.
Latvijas sniegums norāda, ka Latvijai neizdosies sasniegt Nacionālajā attīstības plānā 2021.-2027.gadam (NAP) noteikto mērķi – 2024.gadā sasniegt 64 punktus un 2027.gadā – 67 punktus. “Delnas” ieskatā šo pārliecību palielina arī fakts, ka premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) jaunās valdības deklarācijā, lai arī ir novērtēta korupcijas mazināšanas nozīme kopējās valsts drošības spēcināšanā, nav aprakstīti veicamie pretkorupcijas pasākumi. “Ir sajūta, ka apzināmies korupcijas negatīvo ietekmi, bet praktiski nespējam uz to iedarboties,” akcentē organizācijā.
“Delna” secina, ka Latvija nepietiekami ievieš drosmīgus pretkorupcijas pasākumus politiskā godaprāta, biznesa godaprāta un publisko resursu izšķērdēšanas novēršanas jomās.