Hannoveres izstādē demonstrē kombainu, kas “domā” kombainiera vietā 0

Pēc “Agritechnica2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Lai tiktu ārā no “Rimi”, tagad vajag kuponu”- pircēji samulsuši, kā tikt ārā no veikala, ja nekas netiek nopirkts
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Vācijas pilsētā Hannoverē nupat notikušajā industrijas izstādē ” Agritechnika 2017″ ASV kompānija Hew Holland demonstrēja pirmo proaktīvo kombaina parametru regulēšanas sistēmu, kas izpelnījās arī žūrijas atzinību un ieguva vienu no 29 sudraba medaļām.

Lai nodrošinātu maksimāli augstu darba ražīgumu, vienlaikus saglabājot graudu zudumus un bojājumus iespējami minimālus, kombainierim, kurš visu dienu pavada kabīnē, ir krietni vien jānopūlas. Lai padarītu kombainiera darbu vieglāku, New Holland ir radījusi un tirgū piedāvā pirmo kombainu, kas faktiski domā uz priekšu kombainiera vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai tas būtu iespējams, vispirms kombaina datorā jāieprogrammē lauka topogrāfija, iepriekšējie ražu līmeņi un tiem atbilstošie kombaina regulējumi GPS fiksētās lauka pozīcijās. Jaunās ražas vākšanas pirmajā gājienā kombaina sistēma salīdzina iepriekšējos datus ar jaunajiem, pēc nepieciešamības mainot regulējumus atbilstoši konkrētajiem parametriem.

Jaunā proaktīvā sistēma darbojas, pateicoties jau tradicionālajiem sensoriem un vadības sistēmām, kas papildinātas ar jaunu graudu attīrīšanas sistēmas spiediena sensoru, kas netieši fiksē attīrāmā materiāla slodzi uz sietiem. Tādējādi atkarībā no materiāla īpašībām sistēma arī regulē laika periodu, ko attīrāmais materiāls pavada kulšanas un attīrīšanas zonās rotora iekšpusē, šādi arī nodrošinot maksimāli efektīvu graudu attīrīšanas procesu.

Tā kā šai tehnoloģijai ir lielāks iespaids uz rotora apgriezienu maiņu, tiek uzlaboti arī aksiālo kombainu darba ražīguma parametri. Un tas notiek daudz efektīvāk nekā tradicionālajiem kombainiem, mainot atstarpi starp kuļkurvi un kuļtrumuli. Sistēma kombainierim piedāvā veselus trīs graudaugu novākšanas scenārijus. Izmantojot sistēmā jau noglabātos datus, tā pati optimizē arī attiecīgos kombaina regulējumus – faktiski vēl pirms heders sācis pļaut.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.