Foto: Lita Millere/LETA
Foto: Lita Millere/LETA
Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis.

Guntis Gūtmanis: “Kauns skatīties, ka Saeimā – vietā, kur tiek pieņemti valstiski atbildīgi lēmumi, tiek tirgots jogurts no Lietuvas, burkāni no Portugāles, saldējums no Francijas…” 41

Saeimas pārtikas pašapkalpošanās kioskā, kuru atklāja ceturtdien, 7.novembrī, nedrīkstētu dominēt importa produkti, aģentūrai LETA pauda Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Padomes pārstāvji norāda, ka Latvijas lauksaimnieki un ražotāji, ir neizpratnē par nepietiekamo Latvijas vietējo produktu pieejamību pašapkalpošanās kioskā, piebilstot, ka Saeimā būtu jārāda piemērs, cik svarīgi un vērtīgi ir izvēlēties vietējo produktu.

Tāpēc LOSP aicina Saeimas atbildīgās amatpersonas izvērtēt situāciju un rast risinājumu, lai nodrošinātu Latvijas vietējo produktu piedāvājuma nozīmīgu īpatsvaru. Lauksaimnieku ieskatā tas ir nepieciešams, lai izceltu Latvijas vietējo produktu nozīmīgumu un nodrošinātu nacionālo vērtību saglabāšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis akcentē, ka tas ir nepareizi un nepieņemami, ka tie pārtikas produkti, kas ir raksturīgi Latvijai, nav pirmā izvēle kioska plauktu piepildīšanai.

“Kauns skatīties, ka Saeimā – vietā, kur tiek pieņemti valstiski atbildīgi lēmumi, tiek tirgots jogurts no Lietuvas, burkāni no Portugāles, saldējums no Francijas, vistas desiņas no Polijas un citi ārzemju produkti. Saeima ir tā institūcija, kurai būtu jārāda piemērs – ka pirmā izvēle vienmēr ir un būs mūsu pašu lauksaimnieku, pārstrādātāju un uzņēmēju radītie produkti,” uzsver Gūtmanis.

LOSP valdes loceklis un Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norāda, ka nav saprotams, kā var pieļaut situāciju, kad kioskā izvietotie piena produkti nav Latvijā ražoti. Tāpat visiem produktiem, kas ir Latvijai raksturīgi, jābūt ar Latvijas izcelsmes zīmi.

Tomēr viņš min, ka kioskā var būt arī neliels daudzums citu valstu produktu, kas Latvijā netiek audzēti un ražoti, piemēram, banāni un citi līdzīgi produkti.

“Ja mūsu pašu Saeima un deputāti nerūpējas par atbalstu vietējiem ražotājiem, tad kādu piemēru viņi rāda sabiedrībai? Kaut kas ir nogājis greizi, un no valsts pamatvērtībam kioska konceptā nav ne ziņas, ne miņas,” uzsver Šolks.

Savukārt Saeimas Preses dienests aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban uzņēmums ir nācis klajā ar sākotnējo ēdienu un dzērienu klāstu, kas veidots, balstoties uz pieprasījumu citās vietās, kur ir uzstādīti šādi pašapkalpošanās pārtikas kioski, bet turpmāk būs iespēja pielāgot sortimentu atbilstoši tam, kādas preces ir vairāk pieprasītas tieši Saeimā.

Reklāma
Reklāma

Arī Saeimas Administrācija rosinās paplašināt vietējo un sezonālo produktu pieejamību, norāda parlamentā.

Jau ziņots, ka Saeimā 7.novembrī atklāts pārtikas preču pašapkalpošanās kiosks, kurā deputāti un parlamenta apmeklētāji var iegādāties dažādas uzkodas.

Kā novēroja aģentūra LETA, pašapkalpošanās kioskā var iegādāties dažāda veida sviestmaizes, pieejama arī iepakota soļanka, plovs un citi ēdieni. Tāpat kioskā var iegādāties dažādas šokolādes un atspirdzinājumus.

LOSP ir biedrība, kas apvieno vairāk nekā 50 valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.