Onkologs: Vakcinēts vīrietis pasargā nevakcinētu sievieti 49

Cilvēka papilomas vīrusu veidi var veicināt nopietnākas izmaiņas dzemdes kakla, maksts, ārējo dzimumorgānu, taisnās zarnas, kā arī mutes un rīkles gļotādas šūnās un izraisīt vēža attīstību.

Reklāma
Reklāma
“Iespējams, vainīga ir kļūda mašīnas vadītāja vai vecākā apkalpes vadītāja rīcībā.” Noteikta precīza nogrimušās bruņumašīnas atrašanās vieta 55
Trampa atbilde par ASV karavīru pazušanu Lietuvā ir tikpat šokējoša kā pats notikums 54
“Naktī radās sarežģījumi – “zirneklim” saplīsa kāja!” Dūņās ir “uztaustīts” kas metālisks; Lietuvā turpinās glābšanas darbi
Lasīt citas ziņas

Latvijā no maija ir paplašināta vakcinācijas pret papilomas vīrusu saņēmēju loku. Turpmāk valsts apmaksātu vakcināciju pret šo vīrusu var saņemt arī ikviens 12–14 gadu vecs pusaudzis.

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” onkologs-ķirurgs, koloproktologs, Latvijas Onkologu asociācijas valdes loceklis Guntis Ancāns norāda, ka ar šiem vēža tipiem, izņemot dzemdes kakla vēzi, maksts vēzi, vulvas vēzi, var saslimt arī vīrieši.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums jāpasargā ne tikai sievietes, bet arī vīrieši,” onkologs- ķirurgs uzsver.

Viņš norāda, ka vakcinēts vīrietis pasargā nevakcinētu sievieti un otrādi: “Ieguvēji ir abi!”

Ancāns skaidro, lai ierobežotu šos vēža tipus, Latvijā būtu jāvakcinē 40% abu dzimumu populācijas. Tad nākotnē šī slimība praktiski tiks izskausta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.