Gunita Berķe: Jau šogad onkoloģijas plānā bija jāiegulda 100 miljoni eiro, bet dzīvē notika tā, kā notika 30

Mēs beidzamajos 5 gados dzirdam vārdu “nepieejamība” vai “sarežģījumi”, ka zaļais koridors ir it kā skaisti nosaukts, bet buksē. Ka bez maz ir jācenšas iegūt pilsonība Igaunijā, lai varētu tikt klāt kādam specifiskam zāļu veidam. Vai tiešām onkoloģijas jomā ir tikai negatīvais?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Šo jautājumu TV24 raidījumā “Meli un fakti” šķetināja Gunita Berķe, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja.

Viņa saka: “Pirmkārt, cilvēks tā ir tendēts, ka viņš pārsvarā uztver negatīvo. Otrkārt, es gribu teikt, ka mums patiešām nepietiek inovatīvo medikamentu, un jo vairāk mēs izdarīsim šo sabiedrības spiedienu, jo vairāk mēs panāksim.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Piemēram, ir apstiprināts onkoloģiskās aprūpes attīstības plāns 2022.-2024. gadam, kur speciālisti sanāca kopā, arī biedrības tur piedalījās un, izrēķinot visu, kas būtu nepieciešams, lai onkoloģisko aprūpi Latvijā attīstītu normālā Eiropas valsts līmenī, jau šogad bija nepieciešami vairāk nekā 100 miljoni eiro ieguldīt.”

“Dzīvē notika tā kā notika. Šie 100 miljoni netika ieguldīti un arī nākamajā budžetā es nezinu, vai tie būs.”

“Tas nozīmē, ka atkal kaut kur tiek gaidas samazinātas, prasības tiek samazinātas un atkal mēs iztiksim ar to, kas ir,” rezumē G.Berķe.

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Meli un fakti” saturu atbild AS “TV Latvija”. 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.