Foto – Shutterstock

Guna Vilka: Citādi iemesli, kāpēc latvieši slimo ar sirds-asinsvadu un onkoloģiskām slimībām 0

Nebarosim slimību saknes!

No slimošanas ir iespējams izvairīties, ja dzīvojam harmonijā ar sevi – savu ķermeni, garu un dvēseli. Gudra doma, taču realitātē visnotaļ grūti izpildāma. Turklāt dažkārt nopietna slimība ir kā pēdējais “salmiņš”, ko sniedz Visums, lai mūs “atmodinātu”. Piemēram – cilvēks ēd nepiemērotu ēdienu, dzīvē pieļauj neētiskas rīcības – un viņu apstādināt nespēj neviens, pat ne mamma vai policija. Taču ar laiku slimība sāk lauzt viņa ķermeni un liek mainīties. Slimība asociējas ar diskomfortu – ja sēžam neērtā krēslā, mēs pakustamies, jo šī pozīcija nav mums ērta (neskatoties uz to, kā sēž visi pārējie), vai ne tā? Tas pats notiek ar slimošanu – slimība, kas rada apgrūtinošus simptomus, neizbēgami rosina pakustināt smadzenes un aizdomāties – ko varam iesākt, lai uzlabotu savu veselību, skaidro ārste, lektore un ājurvēdas uztura speciāliste GUNA VILKA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ājurvēdā ir aprakstītas 32 slimību cēloņu kategorijas, piemēram – iekšķīgi un ārēji faktori, vides un individuālās karmas faktori, ar konstitūciju saistīto slimību faktori, nervu bojājumu izraisītas slimības, apziņas traucējumu un laika noteiktas slimības, maņu pārkairinājums, uzturs, kas neatbilst individuālajām vajadzībām, kā arī daudzi citi iemesli. Šie cēloņi, gluži kā pilieni ūdens glāzē, dzīves laikā krājas un krājas. Ārste turpina: “Sākuma stadijā var manīt pirmos simptomus – vēdera pūšanās, viegla dedzināšana kuņģī, svara pieaugums. Diemžēl šie simptomi jeb ķermeņa signāli bieži tiek ignorēti, jo tajā brīdī pietiekami būtiski neietekmē dzīves kvalitāti, tādējādi šķiet maznozīmīgi. Ja ignorēšana turpinās un neveselīgie cēloņi turpina augt, ūdens sāk līt pāri malām, ceļo pa organismu un baro slimību saknes. Slimību koks aug. Tad, kad tas jau dod augļus, izveidojas hroniska, nedziedināma slimība. Tāpēc – jo ātrāk cilvēks sāks mazināt cēloņus – jo efektīvāk viņš spēs atbrīvoties no slimības”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Cilvēku slimības ir atkarīgas no rases, vides, klimata, vietējā uztura, mentalitātes, attieksmes pret dzimtu, no veida, kādā tiek audzināti bērni, arī individuālās karmas. Kopsaucējs veido valsts vai cilvēku grupas noslieces uz noteiktām slimībām. Guna Vilka dalās ar novērojumiem: “Eiropā ir augsts sirds-asinsvadu sistēmas un onkoloģisko slimību skaits, arī nervu sistēmas slimības sastopamas lielā vairumā. Sirds problēmas ataino mīlestības trūkumu, audzējs – pašagresiju, bet nervi – pārslodzi un stresu. Eiropā, lai iekārtotos labā darbā, mums bieži jāaizmirst par mīlestību, tādējādi veidojas agresija pret sevi, kam seko pārslodze. Savādāk ir Indijā – tur ļoti populārs ir cukura diabēts. Kāpēc japāņi mazāk slimo ar onkoloģiskajām slimībām? Diez vai pie vainas būs zivis, drīzāk tā ir dzīves filozofija un attieksme pret dzīvi, cieņa pret dzimtu un tradīciju godāšana”.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.